Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (9)
SOFIA ENNAOUI Z BRĄZOWYM MEDALEM!

W finale biegu na 1500 metrów w Halowych Mistrzostwach Europy nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce. Sofia Ennaoui tym startem poprawiła także swój rekord życiowy!

 

REKLAMA

 

Sofia Ennaoui mówiła, że jest w dobrej formie i rozbudziła apetyty kibiców, ale pewnie i swoje. W finale nasza zawodniczka od początku była z przodu stawki, biegła na drugiej pozycji. To dość nietypowe, jeśli patrzeć na poprzednie starty, w których Ennaoui zaczynała w połowie lub z tyłu stawki. Tym razem jednak nie chciała się przebijać w tym najważniejszym biegu i postanowiła pilnować rywalek z przodu.

Od pierwszych metrów na prowadzeniu była Claudia Bobocea, która także była przed Ennaoui w biegu eliminacyjnym. Rumunka miała niewielką przewagę nad Polką, ale w pierwszej części dystansu najważniejsze rywalki były z tyłu.

Po około 600 metrach biegu do ofensywy przeszła Laura Muir, która musiała wyprzedzać przeciwniczki po zewnętrznej i przesunęła się na trzecie miejsce, tuż za Polkę. Na 500 metrów przed metę Brytyjka była już przed Ennaoui, ale czekała z decydującym atakiem do ostatniego okrążenia. Na nim Muir ruszyła po złoto i na metę wpadła jako pierwsza.

Sofia Ennaoui o medal musiała walczyć z Hiszpanką Esther Guerrero, którą pokonała, a na ostatniej prostej Polka próbowała jeszcze dogonić Boboceę, ale Rumunki nie udało się doścignąć. Ostatecznie nasza Sofia dobiegła do mety z czasem 4:04,06, czym ustanowiła swój nowy rekord życiowy na tym dystansie! Do rekordu Polski zabrakło 0.08 sek.! Poprzedni najlepszy czas Ennaoui to był start 12 lutego 2019 w Ostrawie, kiedy pobiegła w czasie 4:05,22.

 

- Jestem chyba najszczęśliwsza w tej hali. Dwa tygodnie temu jeszcze nie wszystko wyglądało tak, jak sobie zaplanowaliśmy z trenerem. Mamy przed sobą start na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. Medale na mistrzostwach Europy już mam. Bardzo się cieszę, że dołożyłam jeszcze jeden do swojej okazałej kolekcji. Z drugiej strony nie ukrywajmy, że wielkie cele przede mną. Jak testować swoje przygotowania, to tylko na takich imprezach jak ta. Nie chciałam przespać momentu, kiedy Laura Muir wyjdzie do przodu. Tak się stało na mistrzostwach w Monachium. Tutaj stwierdziłam, że jak dobrze się czuję, to dlaczego nie zaryzykować. Ekonomiczny bieg, przy bandzie i bez przepychanek. Spokojny bieg na początku. Nie udało się ruszyć za Laurą, ale nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa - mówiła nasza reprezentantka w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.

 

Dawid Lis

 

Cytując słowa śp. księdza Jana Kaczkowskiego: „Grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast...

Opublikowany przez Sofię Ennaoui Sobota, 4 marca 2023

 

Foto: Dawid Lis

 

 

Komentarze

Guest

Trenuje w ciężkich warunkach , na stadionie w Barlinku mimo licznych interwencji sanitariaty są ciągle zamknięte , za potrzebą idzie się w krzaki , rąk nie ma gdzie umyć. Wstyd dla miasta . Ale władzy , radnych-bezradnych to wcale nie obchodzi.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.