Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 20 kwietnia 2024r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

Reklama

A A A
2.125 1 1 1 1 1 Ocena 2.13 (8)
POTRĄCENIE NA PASACH

Do potrącenia młodej kobiety, doszło dziś 06 marca ok. godz. 15.00  przy ul. 31-go stycznia. Na miejsce zdarzenia, oprócz karetki Pogotowia Ratunkowego i Policji, zadysponowano też śmigłowiec LPR.

 

REKLAMA

 

O szczegóły zdarzenia, zapytaliśmy oficera prasowego KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacka Poleszczuka.

 

06 marca w godzinach popołudniowych, kierująca samochodem osobowym Opel, jadąca od strony ul. 31-go stycznia w kierunku ul. Szosowej, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 15-letnią dziewczynę. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana karetką do szpitala. Transport Lotniczym Pogotowiem nie był konieczny. Kierująca została przebadana przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Była trzeźwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta która prowadziła samochód, nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła młodą kobietę. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku i to oni będą ustalali dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia.”

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Guest

Każdy kto wjedzie autem na pasy gdy wchodzi na nie albo idzie po nich człowiek/prowadzi powoli rower, hulajnoge, powinien kończyć w pace na 5 lat. Na zachodzie kierowcy się zatrzymują przed pasami, tylko w polsce święte krowy ciągle jeżdżą jak dzicz i robią z siebie ofiary gdy z ich lenistwa dojdzie do jakiegoś zdarzenia.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Abstrahując od tej sytuacji to czy ma ktoś wiedzę odnośnie tego czy jeżeli pieszy idzie wzdłuż drogi i skręci bez patrzenia przez ramię na pasy prosto pod auto i to zostanie nagrane to co się wtedy stanie? Czyja wina?

Obopólna, nie zachowanie ostrożności i wtargnięcie
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Dzisiaj "małolat" na Niepodległości wpadł mi z chodnika na jezdnię na pasach - byłbym winny bo bym go "zahaczył" - on nie rozglądał się - dobrze że wolno jechałem - gdybym troszkę szybciej to może bym go potrącił - wpadł mi przed samochód jadąc na elektrycznej hulajnodze - nawet nie zdążyłem zatrąbić - to było ok. 15:30 - a najbardziej winny byłby ten kto temu bezrozumnemu małolatowi dał kasę na ten pojazd lub się zgodził aby sobie kupił.
Nawet się nie rozglądał przed wjechaniem na jezdnię - czy czasem tam jakiś szaleniec nie jedzie - bo gdyby był taki sam bezrozumny kierowca jak ten małolat - TO TRAGEDIA BYŁA BY GOTOWA - a drugi helikopter by nie przyleciał bo był w tym czasie zajęty na 31 Stycznia.
- szkoda, że nie mam kamery bo już by była wysyłka do TVP-INFO do programu " W Akcji"

No i widać kto tu komentuje.




Od niedawna sa kary za nie zatrzymywanie sie przed pasami 1500zl,a po raz kolejny 3000zl,to twoj zasrany obowiazek.

Guest

Abstrahując od tej sytuacji to czy ma ktoś wiedzę odnośnie tego czy jeżeli pieszy idzie wzdłuż drogi i skręci bez patrzenia przez ramię na pasy prosto pod auto i to zostanie nagrane to co się wtedy stanie? Czyja wina?
-2

Guest

Cytuję Guest:
Dzisiaj "małolat" na Niepodległości wpadł mi z chodnika na jezdnię na pasach - byłbym winny bo bym go "zahaczył" - on nie rozglądał się - dobrze że wolno jechałem - gdybym troszkę szybciej to może bym go potrącił - wpadł mi przed samochód jadąc na elektrycznej hulajnodze - nawet nie zdążyłem zatrąbić - to było ok. 15:30 - a najbardziej winny byłby ten kto temu bezrozumnemu małolatowi dał kasę na ten pojazd lub się zgodził aby sobie kupił.
Nawet się nie rozglądał przed wjechaniem na jezdnię - czy czasem tam jakiś szaleniec nie jedzie - bo gdyby był taki sam bezrozumny kierowca jak ten małolat - TO TRAGEDIA BYŁA BY GOTOWA - a drugi helikopter by nie przyleciał bo był w tym czasie zajęty na 31 Stycznia.
- szkoda, że nie mam kamery bo już by była wysyłka do TVP-INFO do programu " W Akcji"

No i widać kto tu komentuje.
+8

Guest

Podobno od tamtego roku od 30 września,nie można samochodami na chodnikach stawać całą objętością samochodu .To dlaczego policja nie zwraca na to uwagi,często tak jest ,że aby przejść na drugą stronę,trzeba po prostu iść ulicą,często tak robię,bo nie da się inaczej.Zawsze wina pieszego.Wszycy zwracajmy na sobie uwagę i nie śpieszmy się,a będzie ok.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Jak wprowadzono ten przepis to ilość wypadków na pasach znacznie wzrosła. Piesi ładują się nie patrząc na nic prosto pod koła bo mają pierwszeństwo

I nie wstyd ci tak kłamać publicznie? Ilość wypadków się zmniejszyła wbrew propagandzie samochodziarzy przed wprowadzeniem zmian. Dzięki temu przepisowi mniej ludzi ginie na drogach i zmniejsz, a Polska z drogowego bantustanu na szarym końcu klasyfikacji bezpieczeństwa na drogach w Europie wspięła się w okolice połowy stawki. W końcu odrobina cywilizacji zawitała na polskie drogi i z każdej strony słychać wycie samochodziarzy, którym zabrano dawne przywileje i zmuszono do odrobiny uwagi na drodze. Najwidoczniej nie wszyscy nadają się do prowadzenia stalowej puszki ważącej często prawie 2 tony. Życzę kierowcom trochę autorefleksji i odpowiedzialności na drodze, bo nie jesteście jedynymi uczestnikami ruchu w mieście.
+7

Guest

Cytuję Guest:
Jak wprowadzono ten przepis to ilość wypadków na pasach znacznie wzrosła. Piesi ładują się nie patrząc na nic prosto pod koła bo mają pierwszeństwo

To bezwzględne pierwszeństwo bardzo często kończy się w szpitalu , na wózku inwalidzkim ,bywa ,że i na cmentarzu. Chory przepis w głupim społeczeństwie i tragedia gotowa.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Dzisiaj "małolat" na Niepodległości wpadł mi z chodnika na jezdnię na pasach - byłbym winny bo bym go "zahaczył" - on nie rozglądał się - dobrze że wolno jechałem - gdybym troszkę szybciej to może bym go potrącił - wpadł mi przed samochód jadąc na elektrycznej hulajnodze - nawet nie zdążyłem zatrąbić - to było ok. 15:30 - a najbardziej winny byłby ten kto temu bezrozumnemu małolatowi dał kasę na ten pojazd lub się zgodził aby sobie kupił.
Nawet się nie rozglądał przed wjechaniem na jezdnię - czy czasem tam jakiś szaleniec nie jedzie - bo gdyby był taki sam bezrozumny kierowca jak ten małolat - TO TRAGEDIA BYŁA BY GOTOWA - a drugi helikopter by nie przyleciał bo był w tym czasie zajęty na 31 Stycznia.
- szkoda, że nie mam kamery bo już by była wysyłka do TVP-INFO do programu " W Akcji"

Widzisz i dlatego warto zainwestować w kamerkę w aucie która ochroni nasz "tyłek" w wypadku takiej sytuacji.Mi już raz uratowała więc wiem jak to się sprawdza kiedy to zawodowy kierowca wypierał się swojej winy i nie było świadków zdarzenia.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież