Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
BĘDZIE DROGA, NOWA NAWIERZCHNIA I ROZBUDOWA

06 marca w kawiarni artystycznej BOK, podpisano trzy kluczowe umowy inwestycyjne, na które już od dawna czekali m.in. mieszkańcy Rychnowa. Pierwsza umowa, dotyczy inwestycji pn. „Budowa ul. F. Chopina i ul. E. Orzeszkowej”.

 

REKLAMA

 

W ramach tego zadania przewiduje się m.in. wykonanie nawierzchni ul. F. Chopina o długości ok. 262mb i szerokości 5m z kostki betonowej, wykonanie chodników obustronnych oraz zatok parkingowych i autobusowych z kostki betonowej wzdłuż ul. F. Chopina, wykonanie sieci kanalizacji deszczowej odwodnienia ul. F. Chopina o długości łącznej ok. 284mb wraz z przykanalikami i wpustami, wykonanie instalacji oświetlenia ul. F. Chopina o długości ok. 240mb (7 lamp), wykonanie nawierzchni ul. E. Orzeszkowej o długości ok. 175mb i szerokości średniej ok. 5m z kostki betonowej, wykonanie chodników obustronnych z kostki betonowej wzdłuż ul. E. Orzeszkowej, wykonanie instalacji oświetlenia ul. E. Orzeszkowej o długości ok. 144mb (7 lamp), wprowadzenie stałej organizacji ruchu oraz wykonanie nasadzeń. Zadanie stanowi kolejny etap uzbrojenia terenów osiedla „Górny Taras”, w wyniku którego zostanie zamknięty układ komunikacyjny między ul. St. Moniuszki, ul. M. Skłodowskiej-Curie a ul. F. Chopina. Pozwoli to na poprawę bezpieczeństwa dostępu do kompleksu szkolnego przy ul. Kombatantów 3 i zabudowy wielorodzinnej przy ul. F. Chopina oraz umożliwi dostęp do terenów przeznaczonych na zabudowę jednorodzinną przy ul. E. Orzeszkowej. Koszt tej inwestycji to 2.479.086,10 zł brutto. Na wykonanie zadania przewidziano czternaście miesięcy od dnia podpisania umowy, w związku z tym zakończenie robót planowane jest w pierwszej połowie maja 2024 r. Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Projekt Inwestycji Strategicznych do kwoty 2.260.000,00 zł.

Druga umowa dotyczy zadania „Rozbudowa ul. Lipowej w Barlinku (od ul. Szpitalnej do ul. Strzeleckiej)”. Planuje się tam m.in. przebudowę skrzyżowań z ul. Strzelecką i Szpitalną, korektę połączeń krawędzi jezdni, wykonanie w obrębie z ul. Szpitalną, wyspy najazdowej, wykonanie zjazdów indywidualnych o zmiennej szerokości, wykonanie zjazdów indywidualnych do obiektów, w ciągu ulicy Papugi, wykonanie chodników o zmiennej szerokości, wykonanie chodników, łączących zaprojektowane stanowiska postojowe z ciągiem pieszym przy ul. Szpitalnej oraz przebudowa ciągów pieszych przy ul. Strzeleckiej, wykonanie zatok postojowych dla samochodów osobowych oraz wykonanie odwodnienia rozbudowywanej drogi, wykonanie przebudowy gazociągu niskiego ciśnienia kolidującego z planowaną inwestycją i likwidację kolizji energetycznych. Koszt tych prac wyniesie 3.024.070,63 zł brutto. Na wykonanie zadania przewidziano czternaście miesięcy od dnia podpisania umowy, w związku z tym zakończenie robót planowane jest na maj 2024 r. Powyższe zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w wysokości 2.080.000,00 złotych.

Trzecia i ostatnia podpisana tego dnia umowa, dotyczy zadania pod nazwą „Przebudowa drogi we wsi Rychnów”. Na jego realizację, wykonawca ma osiem miesięcy. Zakończenie robót planowane jest więc w pierwszej połowie listopada 2023 r. Koszt prac budowlanych, polegających na przebudowie drogi wewnętrznej oraz budowie zatoki postojowej w miejscowości Rychnów, wyniesie 797 739,81 zł brutto. Łącznie, przebudowywany odcinek ma ok. 634 metry długości. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych do wysokości promesy w kwocie 686 000,00 zł.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
A czy ktoś wie kiedy nastąpi remont drogi głównej w Rychnowie i budowa chodników?. W tym temacie jest cicho.

Budowa chodników nastąpi w połowie kwiecia tego roku.
+5

Guest

Podpisanie normalnej umowy , na inwestycję z naszych podatków w ramach zwykłej pracy , a w Barlinku pompa , burmistrz , zdjęcia , prasa a wszystko w ośrodku kultury jakby urząd był w remoncie no zaczyna się cyrk wyborczy. Może warto aby burmistrz się wyspowiadał dlaczego większość inwestycji w naszym mieście nie wykonana w terminie , a koszty są wielokrotnie przekroczone- patrz inwestycja na stadionie. Zachęcam do zbadania tematu dziennikarzy lokalnych zamiast banalnej informacji o podpisaniu umów .
+7

Guest

Zachęcam wszystkich którzy w poniedziałek mieli problem z dojazdem do pracy o złożenie skargi do PGK. To SKANDAL ! Za co my płacimy???
+1

Guest

Teraz niech ktoś sobie podliczy ile inwestycji można było zrobić w mieście zamiast topić pieniądze w Szpitalu. Wiedząc, że są to pieniądze utopione. Szpital to rola powiatu itd... Ile przez te lata włożono w szpital ? 40 mln? czy więcej ? Ile przez to zaniedbano inwestycji pilnych w mieście ? Finasowanie szpitala to inna bajka, zresztą czas pokaże po co wkłada się gminne pieniądze w szpital.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież