Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
1.7692307692308 1 1 1 1 1 Ocena 1.77 (13)
BARLINECKI DĄB POKOJU

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, w ramach programu Erasmus Plus, goszczą u siebie uczniów z Niemiec, Szwecji i Irlandii. 13 marca br. spotkali się w wyjątkowym miejscu, pod drzewem, które ma już ponad 150 lat.

 

REKLAMA

 

Dąb został zasadzony pod koniec XIX wieku, jako symbol pokoju, po zakończeniu wojny francusko - pruskiej. Uczestnicy programu postanowili odtworzyć tę pokojową tradycję. W tym celu pod dębem, który znajduje się na ul. Strzeleckiej, odsłonięto kamień z pamiątkową tabliczką. Na niej znajduje się kod QR, informujący o znaczeniu tego drzewa. W uroczystości, oprócz uczniów SP nr 1, jej dyrekcji i nauczycieli oraz zagranicznych gości, udział wziął m.in. burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński.

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

+2

Guest

Dzis wracalam przez Karsko do Gorzowa o 15:30 w ciagu jednej godz. minely nas 6 podwojnych przyczep ciezarowych wypelnionych wycietymi drzewami. Czemu tak cichaczem bocznymi drogami? Ciekawe prawda? W takim tepie jesli codziennie tyle sie wozi to ogromne ilosci .
-1

Guest

Strategia bioróżnorodności zawarta w Fit for 55, która jest zatwierdzonym dokumentem, wymaga, aby 10 proc. powierzchni każdego kraju było ściśle chronione. – 10 proc. powierzchni Polski to sporo. Polskie państwo było zobowiązane przez KE do przedstawienia takiej listy do końca 2022 roku. Zegar tyka, a listy wciąż nie ma.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież