Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
2.6875 1 1 1 1 1 Ocena 2.69 (16)
OTWARTO ŚDS TYPU D

Pierwszy w Barlinku i czwarty w powiecie myśliborskim Środowiskowy Dom Samopomocy, uroczyście otwarto 15 marca. Nowo otwarty obiekt znajdujący się przy ul. Gorzowskiej to placówka, w której swoje bezpieczne miejsce znajdzie 30 podopiecznych.

 

REKLAMA

 

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, wicestarosta myśliborski Alicja Prill, burmistrz Dariusz Zieliński, prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek” Zofia Gągało, dyrektor PCPR w Myśliborzu Magdalena Zynda – Lis i kierownik nowo otwartej placówki Agnieszka Szymaniak.

W naszym powiecie funkcjonują domy różnych typów: w Myśliborzu – typ A (przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych) i B (dla osób upośledzonych umysłowo), w Osinie – typ A, B i C (dla osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych) oraz Dębnie typ A, B i C . W Barlinku jest to typ D, czyli dom przeznaczony dla osób ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Głównym celem utworzenia tego domu, było stworzenie miejsca, w którym profesjonalne wsparcie otrzymają osoby, które w wyniku upośledzenia niektórych funkcji organizmu lub zdolności adaptacyjnych, wymagają pomocy do życia w środowisku rodzinnym i społecznym, w szczególności w celu zwiększenia zaradności i samodzielności życiowej, a także ich integracji społecznej. Całość zadania utworzenia i prowadzenia ŚDS zlecono wybranej w drodze konkursu organizacji z ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie - Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek”.

Koszt budowy a zarazem kwota dofinansowania w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za Życiem” (działanie 3.2 Rozwój Sieci Środowiskowe Domy Samopomocy”), to 1.095.540,00 zł.

 

M.Przybylska

 

  

Komentarze

-7

Guest

Cytuję Guest:
Inicjatywa i przedsięqżięcie powiatu i województwa, ale parcie na szkło lokalne jest.

Można konkretniej, kto ma takie parcie na szkło ?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież