Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (9)
Z DZIEJÓW BARLINKA W XIX I XX WIEKU – MUZEUM ZAPRASZA

BOK – Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na kolejne już w tym roku spotkanie, zorganizowane z okazji przypadających na ten rok 745-tych urodzin Barlinka. 23 marca (czwartek) godz. 17.00 Kawiarnia Artystyczna BOK, ul. Podwale 9.

 

REKLAMA

 

Prelekcję „Z dziejów społecznych i gospodarczych Barlinka w XIX i XX wieku (do 1945 roku)” poprowadzi dr hab. Paweł Gut.

Dr hab. Paweł Gut – autor licznych publikacji o Barlinku. Doktor habilitowany nauk humanistycznych, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, Prezes Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, kierownik w Archiwum Państwowym w Szczecinie.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

 

BOK - nadesłane

 

 

Komentarze

Guest

Obecnie, zamiast drogiej kostki kamiennej są stosowane nagminnie kostki betonowe o kolorowej fakturze, dla których opracowano technologię szybkiego, zmechanizowanego układania. Po latach widzimy szarzenie, utratę koloru, złuszczenia i spękania współczesnych materiałów. Przypominamy sobie wówczas o rozwiązaniach sprzed stu lat, które nic nie straciły na wartości, a nawet zyskały.

Guest

Porównując dzisiejszy rynek z tym ze zdjęcia śmiało można stwierdzić,że betonoza była w tamtych czasach dużo większa , ale to niemiecka więc nie można tego tak nazywać tylko kiedy jest nasze polska :-) Jakoś nie widać tych co zawsze swoje szaty rozdzierają nad betonozą :lol:

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież