czwartek 18 kwietnia 2024r.   imieniny: Apoloniusz, Bogusław, Bogusława

1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1)
PIERWSZE TYTUŁY ZMARZLIKA W NOWYM KLUBIE

Dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium - to bilans Bartosza Zmarzlika z weekendu. Żużlowiec z Kinic zdobył już pierwszy złoty medal dla Motoru Lublin. W pierwszy weekend startowy, kiedy Bartosz Zmarzlik nie wygrał żadnego turnieju, żużlowi eksperci twierdzili, że trzykrotny mistrz świata ma kryzys. Zawodnik z Kinic najpierw Mistrzostwach Piotra Protasiewicza zajął trzecie miejsce, wygrywając trzy wyścigi i dwukrotnie dojeżdżając do mety na trzecim miejscu.

Co ciekawe, o kolejności na podium decydował rzut monetą i to właśnie w tej rywalizacji Zmarzlik przegrał z Emilem Sajfutdinowem. Dzień później, w Kryterium Asów ponownie nie stanął na najwyższym stopniu podium, a nawet w ogóle nie znalazł się w czołowej trójce. Zmarzlik był dopiero szósty, z 10 punktami na koncie.

Na krytykę niektórych kibiców i dziennikarzy żużlowiec Platinum Oil Motoru Lublin bardzo szybko odpowiedział. W sobotę, 1 kwietnia, na toruńskiej MotoArenie rozegrane zostały Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Nie trzeba być wielkim znawcą, żeby zauważyć, że obiekt w Toruniu bardzo odpowiada Zmarzlikowi. Tak też było tego dnia. Nasz mistrz przez całe zawody stracił zaledwie punkt, oglądając raz plecy Mikkela Michelsena. Tym samym bez problemów wjechał do finału, a w nim od startu do mety niezagrożony zmierzał po triumf. Bartosz Zmarzlik okazał się najlepszy po raz czwarty w IMME.

- Jestem bardzo zadowolony, bo jak na zawodnika bez formy, jak to mówiono po pierwszych puszczeniach klamki, to było całkiem nieźle. Cieszę się, bo wiem, ile nerwów i pracy nas to kosztowało. Znaleźliśmy wiele niepotrzebnych rzeczy. W żużlu jest jednak jeszcze wiele zagadek - powiedział w rozmowie z reporterem Canal+ Sport 5.

W niedzielę żużlowiec z Kinic rywalizował o pierwszy medal dla swojego nowego klubu. Choć pierwotnie ta impreza miała się odbyć w piątek, to została przełożona ze względu na niekorzystne prognozy. Na torze w Rzeszowie Bartosz Zmarzlik nie był już tak skuteczny, jak dzień wcześniej w Toruniu, ale były to Mistrzostwa Polski Par Klubowych, więc do ostatecznego rachunku liczyły się także punkty jego klubowych kolegów. W tych zawodach ekipę z Lublina reprezentowali jeszcze Dominik Kubera i Frederik Lindgren. Szwed na torze pojawił się dwukrotnie, raz zastępując Kuberę i raz Zmarzlika. Nie był to jednak jego udany dzień, bo Lindgren do dorobku całego zespołu dołożył zaledwie punkt. Zmarzlik miał ich 10, a Kubera 11. W sumie dawało to drużynie ze stolicy lubelskiego 22 punkty. Tyle samo uzbierali zawodnicy Fogo Unii Leszno i do rozstrzygnięcia potrzebny był dodatkowy wyścig. W biegu dodatkowym o złoty medal Bartosz Zmarzlik pewnie pokonał Bartosza Smektałę i zapewnił drużynie z Lublina pierwszy złoty medal w nowym sezonie.

- W żużlu nigdy nic łatwo nie przychodzi. Szczerze mówiąc, to bardzo lubię takie biegi "o coś", aby jechać ten dodatkowy. To lepiej smakuje, więc bardzo się cieszę, bo dawno medalu w parach nie miałem. Na pewno jest jeszcze bardzo zimno i jest problem z regulacją, ale każdy z nas się z tym zmaga. Na pewno jest to nowe wyzwanie, bo dawno w kwietniu tak zimno nie było i nie trzeba było tylu zmian w motocyklach robić, by móc jechać - powiedział Zmarzlik na antenie Canal+ Sport 5.

Trzeba przyznać, że po tym weekendzie fani naszego mistrza powinni być spokojniejsi o jego formę. A już w najbliższy weekend rozpoczną się zmagania w PGE Ekstralidze. Platinum Oil Motor Lublin w niedzielę Wielkanocną podejmie Betard Spartę Wrocław. Ta rywalizacja zapowiada się ciekawie, bo wielu ekspertów upatruje właśnie te zespoły w finale ligi.

Dawid Lis

Weekend kończymy w najlepszy możliwy sposób ✅ Złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych dla Speedway Motor Lublin 🥇...

Opublikowany przez Bartosza Zmarzlika #95 Niedziela, 2 kwietnia 2023

Wyniki IMME:
1. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) - 14 (3,3,3,3,2) - 1. miejsce w finale
2. Martin Vaculik (ebut.pl Stal Gorzów) - 12+3 (3,2,3,1,3) - 2. miejsce w finale
3. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 12 (2,3,3,3,1) - 3. miejsce w finale