Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 22 maja 2024r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

Sodaspeed

A A A
4.75 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (16)
I BARLINECKI NIEBIESKI BIEG DLA AUTYZMU

22 kwietnia, na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku, odbył się I Barlinecki Niebieski Bieg dla Autyzmu. Organizatorem wydarzenia, któremu przyświecała idea chęci pokazania innym swojej solidarności z osobami ze spektrum autyzmu, było Niepubliczne Przedszkole „Bratek”.

 

REKLAMA

 

Bieg podzielono na dwie kategorie – bieg rodzinny (1 km), w którym udział wzięło ponad 120 osób, oraz bieg otwarty (5km), skierowany do wszystkich, którzy mieli chęć wesprzeć tą wyjątkową akcję. W drugim biegu, na starcie stanęło 38 biegaczy. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal, dzieci mogły odebrać pakiety startowe, a najlepszym w biegu na 5 km, wręczono puchary. W biegu na 1 km, nie było klasyfikacji pucharowej, bowiem w tym przypadku, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, pokonanie całej trasy i dotarcie do mety. Organizatorzy przygotowali również animacje dla najmłodszych. Dzieci mogły pomalować sobie twarz, zrobić zdjęcie z Minionkiem i Marshallem oraz wziąć udział w zabawach ruchowych. Nie zabrakło ciasta oraz kawy i herbaty.

Na podium w biegu otwartym stanęli:

Kobiety:

  • I – Sabina Stachnik
  • II – Ada Stradomska
  • III – Józefina Jung

Mężczyźni:

  • I – Maciej Bartosik
  • II – Przemysław Bartosik
  • III – Roman Grzemski

Bieg zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie. Zawody komentował Jarosław Bednarek.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+12

Guest

Super impreza integrująca kilka pokoleń i pokazująca/uświadamiająca jak jesteśmy różni , a możemy być i żyć razem. Więcej takich spotkań . Dzieci widać szczęśliwe

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież