Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.2857142857143 1 1 1 1 1 Ocena 4.29 (7)
ZŁOŻONO KWIATY POD OBELISKIEM MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO

Tradycyjnym złożeniem wiązanek kwiatów pod obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego, uczczono w Barlinku 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kwiaty składali przedstawiciele samorządów, szkół, instytucji i stowarzyszeń, a wszystko to w obecności pocztów sztandarowych.

 

REKLAMA

 

Tuż przed uroczystością, w kościele pw. NSNMP odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Wartę pod pomnikiem, pełnili harcerze z Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej. Konstytucja 3 Maja, uchwalona przez Sejm Czteroletni, była pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych). Obok Święta Niepodległości, jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych.

 

M.Przybylska

 

3️⃣ maja - uroczystości pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego 🇵🇱

Opublikowany przez Barlinek24.pl Środa, 3 maja 2023

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież