Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
NIE NAPRAWIAJCIE ZEGARA

Święto Polskiej Niezapominajki, obchodzone corocznie 15 maja, w tym roku w Barlinku odbyło się nieco wcześniej, bowiem 6 maja. Nosiło ono tytuł „Nie naprawiajcie zegara” i tradycyjnie, uczczono nim niezapomnianą Romanę Kaszczyc.

 

REKLAMA

W programie zaplanowano otwarcie fontann przy ul. Szewskiej oraz wspólne zdjęcie mieszkańców Barlinka z okazji 745-lecia miasta. Niestety w uwagi na opady deszczu, te punkty zostały odwołane. Pozostałe zaplanowane na ten dzień wydarzenia, odbyły się w Europejskim Centrum Spotkań przy ul. Leśnej. Tam zaproszono do zwiedzania Galerii im. Romany Kaszczyc, etiudę Teatru Poezji „Wiatrak” oraz na spotkanie z reportażystką Polskiego Radia Zachód Izabelą Patek, podczas którego prezentowano fragmenty rozmów z „Barlinecką Romą”.

Odbyła się też wystawa prac inspirowanych twórczością Romany Kaszczyc, wykonanych przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Janiny Porazińskiej w Barlinku. Gościem specjalnym wydarzenia była Królowa Puszczy Barlineckiej wraz ze Skrzatami. Organizatorami wydarzenia byli – Barlinecki Ośrodek Kultury i Feeling Dance Group. Projekt dofinansowano że środków gminy Barlinek.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież