Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 sobota 22 czerwca 2024r.   imieniny: Achacjusz, Alban, Broniwoj

Reklama

Sodaspeed

Koronacja Królowej Puszczy Barlineckiej

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
DROGA DZIURAWA JAK SZWAJCARSKI SER

Wiadomość następującej treści dotarła do naszej redakcji: „Po ponad roku chciałbym ponownie zwrócić uwagę na stan drogi Barlinek – Równo. Zarządcą drogi jest powiat myśliborski. W ubiegłym roku droga była kilkukrotnie reperowana, jednak sytuacja znów się powtarza...

 

REKLAMA

 

Powiedzieć, że stan drogi jest dramatyczny, to jak nie powiedzieć nic. Droga jeszcze nigdy nie była w gorszym stanie niż obecny. Dziury w drodze są ogromne, głębokość niektórych sięga nawet 15cm. Wyminięcie się z samochodem jadącym z naprzeciwka nie wpadając przy tym w jedną z dziur jest praktycznie niemożliwe. Najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo są jednak kierowcy jednośladów oraz osoby poruszające się pieszo, gdyż stan drogi stwarza duże prawdopodobieństwo uszkodzenia zawieszenia w pojazdach mechanicznych, co wiąże się z nagłym zboczeniem z toru jazdy. Powiat zdaje sobie sprawę ze stanu drogi, ponieważ prace kolejnego naprawiania tej drogi zostały rozpoczęte, trwały całe dwa dni. Wykonane były innowacyjną metodą łopaty, konewki i gumiaka i zakończone zostały mniej więcej w połowie miejscowości Osina. Skalę problemu można zauważyć na zdjęciach, które załączam do wiadomości. Bardzo proszę o interwencje w tej sprawie. Kierując się doświadczeniem wierzę, że w ten sposób uda się, po raz kolejny zwrócić uwagę zarządcy drogi na problem i w końcu zostaną podjęte konkretne kroki w celu przywrócenia drogi do stanu, w jakim powinna być.”

Gdy tylko dowiemy się, co planuje zrobić myśliborskie Starostwo Powiatowe z drogą opisaną w pytaniu, poinformujemy o tym.

 

Jacek Słomka

 

 Foto: Czytelnik - dziękujemy

 

Komentarze

+9

Guest

Zamiast fontanny mogli drogi porobić ale jak kierowca urwie koło i wpadnie w rów powiedzą że nie dostosował prędkości żenada
Wszystko co nowe jest zrobione w Barlinku poprawia status Barlinka .Miło jest się przejść po mieście kiedy jest czysto i ładnie .Tylko te drogi wiejskie cholera .panie burmistrzu popraw pan stan tych dróg drogowych ,niech chociaż raz pana pochwałą i podziękują za dobre życie w Barlinku i gmin .O szpitalu niech pan nie zapomni !
-5

Guest

Drodzy Guest którzy podnosza łapkę ale w dół ! Kto to robi ?Dlaczego nie popieracie ludzi którzy maja dosyć przestażalych ,zepsutych z lat powojennych starych dróg drogowych .Dlaczego nikt nie popiera !Szkoda słów na was .
+18

Guest

Tylko jak to jest , że w tym samym kraju są gminy gdzie można spokojnie jechać , myślę że wszystko zależy od władz albo są ,pracują i się starają albo jak nasze maja odpowiedż typu to droga powiatowa nic nam do tego.
Stare przysłowie 'Jaki Pan taki Kram "
-4

Guest

Ludzie i tak jesteście cierpliwi .Kazdy obywatel Polski ma prawo dogodnego poruszania się po polskich drogach asfaltowych a nie wykopach !!!! Pojezieze zachodnio pomorskie ma najgorsze drogi w kraju .
Pytanie dlaczego ???

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież