''JAK SIĘ NAM ŻYJE W BARLINKU'' ZA NAMI!
- Materiał nadesłany
- Odsłony: 4512

„Porozmawialiśmy! Zaprosiłyśmy Was na dobrą rozmowę… i przyszliście! Jesteśmy wdzięczne za Waszą obecność. Zaproponowałyśmy Wam ideę dialogu, stworzyliśmy razem reguły dobrej komunikacji - już na tym etapie ROZMAWIALIŚMY! Zaproponowałyśmy temat - Jak się żyje w Barlinku?
REKLAMA |
Mamy wrażenie, że okazał się ważny i ciekawy. Dwie godziny było za mało. To była DOBRA ROZMOWA. Niełatwa ale satysfakcjonująca. Dziękujemy za Wasze przemyślenia, odwagę dzielenia się osobistymi przeżyciami na tu i teraz w Barlinku, refleksją nad przeszłością i przyszłością życia w Barlinku! Dziękujemy! I zapraszamy Was i Waszych znajomych na kolejne spotkanie - 22 czerwca 2023r.
p.s. pochylamy się nad Waszymi zapisanymi i wypowiedzianymi potrzebami dot. tematów kolejnych rozmów - damy niedługo znać!”
Takimi słowami podziękowałyśmy przybyłym na pierwszą rozmowę z cyklu „Jak rozmawiać”, która odbyła się 25 maja 2023 roku w ECS w Barlinku. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze i mamy nadzieję, że jest dobrą zapowiedzią kolejnych inspirujących rozmów.
Tak brzmiały słowa zaproszenia skierowane przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowane do społeczności w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. Takie rozmowy są celem niniejszego projektu, który być może będzie zapoczątkuje tradycję rozmów między mieszkańcami.
Wierzymy, że dobra rozmowa w bezpiecznych warunkach i na partnerskich zasadach może sprzyjać szeroko pojętemu rozwojowi - czy to indywidualnemu czy też społecznemu.
https://barlinek24.pl/aktualnosci-2/14371-jak-sie-nam-zyje-w-barlinku-za-nami.html#sigProIdcca0770c1e
Dobre rozmowy prowadzone są przez nieformalną grupę, która zawiązała się na potrzeby niniejszego projektu. Jej członkiniami są:
Agnieszka Nikoliszyn Granatowska (Stowarzyszenie “Włóczykijki”)
Justyna Klimek (Fundacja “Przyjaciele Czterech Łap”)
Elżbieta Smoczyk (Stowarzyszenie “Plantacja Wyobraźni MDK”)
Formalnym partnerem programu jest Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni MDK”
Więcej o projekcie dowiesz się na stronie: jakrozmawiac.org.pl
Spotkania będą się odbywać w ramach projektu “Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej", realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.
[Materiał nadesłany]
Dodaj komentarz
Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.
Komentarze
Guest
Guest
Jak bardzo trzeba być niekompetentnym, żeby wyrazić zgodę na coś takiego.
Guest
Dodać należy że Urząd Marszałkowski dotuje obecnie transport publiczny w gminach, wystarczy napisać wniosek. Jednak dla nie niektórych to zbyt trudne!
Guest
Podpisuję się pod tym w 100 procentach. Nie każdy może jeździć samochodem ze względów choćby zdrowotnych, finansowych czy nawet kierowca jadący po Barlinku może obawiać się wjechania do Szczecina. W każdym razie skazywanie tej grupy mieszkańców na firmę przewoźniczą której chamstwo przeszło już do legendy jest po prostu pogardą dla niezmotoryzowanych Barliniaków.
Tymczasem koszt dobrego transportu publicznego to 3 mln rocznie (około tyle wydaje jeden z kujawskich powiatów który ogarnął temat i organizuje kursy do późna i w weekendy). Także jakby zrezygnować z jakiejś wieży widokowej i paru innych księżycowych pomysłów a skupić się na realizacji ZADAŃ WŁASNYCH. W Barlinku mamy lokalnego przewoźnika, więc wystarczy zrobić uczciwy przetarg uwzględniajacy wygodę pasażerów a nie tylko cenę i o ile oczywiście by zechciał mielibyśmy cywilizowane warunki dojazdu do Szczecina
Guest
Guest
Dlaczego nie ma jakichkolwiek połączeń autobusowych do Gorzowa w weekendy? Czy to jest XXI wiek, czy polskie średniowiecze?
Guest
Guest
Jak to nie mają? Mają i to wielki wpływ na wykształcenie społeczeństwa lokalnego. Młodzi ludzie dobrze wykształceni uciekają jak najdalej od Barlinka ponieważ nie widzą przyszłości dla siebie. A kto zostaje? A więc co? mają wpływ na wykształcenie społeczeństwa lokalnego czy nie?
Guest
Inaczej mówiąc," nie rzucim ziemi skąd nasz ród "
Guest