Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 poniedziałek 6 maja 2024r.   imieniny: Benedykta, Benita, Dytrych

Reklama

Sodaspeed

A A A
1.8 1 1 1 1 1 Ocena 1.80 (20)
BURZLIWIE O SZPITALU I HACONIE NA SESJI RADY MIEJSKIEJ

Dawno nie było tak wielkiego zainteresowania mieszkańców miasta sesją barlineckiej Rady Miejskiej. Ta, która wzbudziła tak wiele emocji, odbyła się 29 czerwca br. Dwa tematy sprawiły, że trzeba było przenieść jej procedowanie z niewielkiego pomieszczenia sali konferencyjnej, do sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury.

 

REKLAMA

Tematami tymi była m.in. tragiczna sytuacja Szpitala Barlinek sp. z o.o. i oddziaływanie firmy HaCon na środowisko. Sesję rozpoczęto od zmiany jej programu. Po głosowaniu, radni zgodzili się, aby mieszkańcy gminy mogli wypowiedzieć się na jej początku, a nie pod koniec, jak to zwykle bywało. Ci z mieszkańców, którzy głos zabierali, w większości wypowiadali się temat sytuacji finansowej szpitala. Związane to było m.in. z pismem, jakie do Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, skierowała dyrektor ds. lecznictwa barlineckiego szpitala, dr n. med. Maria Jaworska. Wskazuje w nim, że jeżeli personel placówki, w tym lekarze, nie otrzymają zaległych pensji, to nie przystąpią do pracy, a tym samym szpital zakończy swoją działalność. Według pani doktor, może tak się stać już z końcem czerwca. Temat szpitala i firmy HaCon był poruszany także w kolejnym punkcie sesji, gdzie omawiano Raport o Stanie Gminy. W jego trakcie głos zabrała m.in. dr M. Jaworska, mieszkańcy gminy, radni.

 

Całość dyskusji można posłuchać i obejrzeć w materiale filmowym.

 

 

W przestrzeni publicznej dostępne jest także drugie nagranie z sesji które publikujemy poniżej. Nie usuwamy poprzedniego materiału, Czytelnikom pozostawiamy możliwość ich porównania.

 

Na zakończenie tego punktu obrad sesji, radni w głosowaniu, udzielili wotum zaufania burmistrzowi Dariuszowi Zielińskiemu.

Za, zagłosowali radni: Jerzy Symela, Cezary Michalak, Grzegorz Zieliński, Mariusz Maciejewski, Rafał Szczepaniak, Sylwester Łuczak, Jacek Poleszczuk, Romuald Romaniuk, Iwona Rudnicka.

Przeciwko zagłosowali radni: Cezary Krzyżanowski, Michał Antosiewicz, Bernarda Lewandowska, Piotr Stanisławski.

Od głosu wstrzymała się radna Alicja Kowalewska.

 

Jacek Słomka

  

Dalsza publikacja anonimowych komentarzy pod artykułem została wstrzymana. Zachęcamy do komentowania na naszym profilu FB

 

Komentarze

+6

Guest

W dniu 07.07.2023r. (piątek ok. godz. 14,00) ogłoszono konkurs na stanowisko prezesa szpitala. Termin składania ofert 11.07.2023r. (wtorek do godz. 14,00). Czy to jest poważne ogłoszenie? Nie wyobrażam sobie aby ktoś kompetentny i poważnie myślący o tej pracy , w tak krótkim czasie przygotował i złożył ofertę.
+9

Bernarda

Dziękuję Redakcji portalu Barlinek24.pl za zamieszczenie przesłanego przeze mnie prawdziwego materiału filmowego, który w sposób rzetelny prezentuje moje wystąpienie na sesji RM 29 czerwca 2023 r. Materiał z tej sesji, publikowany z kanału administrowanego przez Gminę Barlinek, nie jest prawdziwym odzwierciedleniem mojego wystąpienia, wypacza sens mojej wypowiedzi i wprowadza odbiorców w błąd. Prawidłowe nagranie zostało wykonane przez Mieszkańca obecnego na sesji RM, któremu bardzo dziękuję za możliwość jego publikacji. W celu porównania proszę obejrzeć od 8 minuty w obu udostępnionych materiałach filmowych. Z wyrazami szacunku Bernarda Lewandowska.
+78

Guest

Dzień Dobry mieszkańcy.
Mam kilka refleksji na temat tego co dzieje się w Barlinku. Mam wrażenie, że w Barlinku nie ma włodarza, a Burmistrz od jakiegoś czasu gra na "dojechanie do końca kadencji". W środowisku od dawna wiadome jest, że Pan Dariusz nie będzie kandydował (stanowisko przerosło go) a finansowo jest stabilny więc nie angażuje się właściwie praktycznie wcale w pracę i to widać. Zaniedbania widać właściwie wszędzie, szpital, drogi, działanie urzędu - nawet transmisji z obrad rady nie potrafią zrealizować porządnie. Trudno wskazać dziedzinę w której Barlinek przez ostatnie 10 lat poprawił swoje funkcjonowanie - na każdym polu jest degrengolada i zjazd. Ja wiem, że do końca kadencji zostało niewiele, ale może skoro Panu Darkowi "już się nie chce" to może pora ustąpić by nie zmarnować tego czasu? Bo On może dojedzie do końca, ale Gmina po tym czasie będzie się podnosić wiele lat.
+32

Guest

Dziwne ciekawe gdzie prezes kasę pochował dla pracowników, swoją wypłatę na 100% co miesiąc ma. Razem z Burmistrzem powinni się wsiąść za robotę i więcej kwiatków posadzić. Jeden niech za taczkę złapie a drugi za szpadel bo do tego się nadają. Z roku na rok coraz gorzej w tym mieście a szlachcie biorą swoje.Wywalić z funkcji, już się wystarczająco nachapali.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież