Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
1.25 1 1 1 1 1 Ocena 1.25 (4)
DOŚWIADCZ NATURY W SPOSÓB KREATYWNY

W dniach 12-15 lipca, odbył się projekt "Doświadcz natury w sposób kreatywny" realizowany przez miasto partnerskie Prenzlau w ramach polsko-niemieckiej współpracy z Barlineckim Ośrodkiem Kultury.

 

REKLAMA

 

W pierwszym dniu, podczas spaceru po mieście, młodzież szukała motywów roślinnych do rysowania kwiatów. Wykonaliśmy rysunki na małych formatach A-5, a następnego dnia otrzymaliśmy plastikowe kalki i przenosiliśmy rysunki mocno ryjąc kształty specjalnym narzędziem. Kolejnym działaniem było wciskanie we wspomnianą kalkę tuszu drukarskiego i drukowanie na ręcznej matrycy. Wydruki odciskane były na papier akwarelowy nasączony terpentyną. To było ciekawe doświadczenie dla wszystkich uczestników.

Oprócz tego robiliśmy kolorowe mydełka i kwiatki techniką origami oraz grawerowaliśmy szklanki. Zwiedziliśmy też muzeum i zabytki Prenzlau. Był to udany i interesujący wyjazd. Dziękujemy za zaproszenie Anett Hilpert i Burmistrzowi Prenzlau.

 

Teresa Bartkiewicz - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież