BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Powiało świeżością w Pensjonacie "POD SOSNAMI". Nowi gospodarze obiektu - małżeństwo Gracja Maciejczak i Krzysztof Chwiesiuk energicznie przystąpili do renowacji obiektu. Na „pierwszy ogień” poszło odświeżenie pokoi hotelowych, a obecnie trwa remont pomostów.

W najbliższych planach jest przygotowanie domków do sezonu, remont schodów i drewnianego tarasu, który z powodu nadwątlonej konstrukcji obecnie nie nadaje się do użytku. Pensjonat dysponuje 19 miejscami noclegowymi całorocznymi i 28 miejscami w domkach.

Red:
Czy nie obawialiście się problemów związanych z zarządzaniem takim obiektem, jakim jest pensjonat i plaża?

Gracja Maciejczak:
Choć nie mamy jeszcze 30 lat to posiadamy już spore doświadczenie w branży hotelarsko-gastronomicznej. Krzysztof był managerem dużego hotelu w Gorzowie, a ja pracowałam przez ponad 5 lat w barlineckiej pizzerii. Ponadto jesteśmy pełni optymizmu i chęci do pracy. Taki obiekt pozwoli nam na realizację wielu pomysłów z korzyścią zarówno dla nas jak i mieszkańców Barlinka.

Red:
Czy możecie zdradzić kilka z nich?

Krzystof Chwiesiuk:
Zasadniczym celem jest zmiana opinii o obiekcie, którą musimy zbudować od nowa. Chcemy, aby Pensjonat i Plaża Miejska były postrzegane jako miejsce, gdzie niezależnie od pogody warto miło spędzać czas. W tym kierunku planujemy przygotować na terenie przed pensjonatem ogródek piwno – gastronomiczny, gdzie będą serwowane dania z grilla i plac zabaw dla dzieci. Podobnie będzie na terenie plaży – zajęte bezpieczną zabawą dzieci to duża ulga dla rodziców. Sami to wiemy, bo mamy dwójkę maluchów. Planujemy też w znacznym stopniu wykorzystać scenę, ale o tym mówić jest jeszcze za wcześnie. Plaża z pewnością będzie czystsza – przymierzamy się do oczyszczenia dna, przeglądu kabin i toalet. Chcemy zainteresować i przyciągnąć spacerowiczów oferując nie tylko dobre jedzenie i picie, ale np. wspólne kibicowanie piłkarskiej reprezentacji Polski, której jestem wielkim fanem i często jeżdżę na mecze.

REKLAMA

Red:
Rozpoczęliście gospodarzenie obiektem zimą, czyli w niekorzystnym dla turystyki okresie.

Gracja Maciejczak:
Nam wydaje się to korzystne, bo mamy czas na naprawy w obiekcie przed sezonem. Np. podczas remontu pomostów bardzo przydaje nam się pokrywa lodowa. Ponadto jest wiele formalności, które należy dopiąć, aby móc prowadzić małą gastronomię, sprzedaż piwa itp. Pierwszym sprawdzianem dla nas będzie pierwszy majowy weekend, gdy do Barlinka zawitają miłośnicy Nordic Walking, a mieszkańcy spragnieni słonecznego ciepła tradycyjnie będą szukać wypoczynku w plenerze.

Red:
Gratuluję Państwu zapału i odwagi. Czasy nie są łatwe, a Gmina postawiła Państwu spore wymagania, które musicie zrealizować z własnych środków.

Krzysztof Chwiesiuk:
Staramy się po gospodarsku podchodzić do wydatków. Mamy możliwości realizacji remontów znacznie taniej niż mówią to kosztorysy gminne, co nie znaczy, że zgadzamy się na gorszą jakość czy półśrodki. Chcemy zbudować tu coś co posłuży nam wiele lat. Ponadto szukamy możliwości pozyskania funduszy europejskich, co pozwoliłoby na większy rozmach przy realizacji niektórych pomysłów.

Red:
Plaża i pensjonat staną się w niedługim czasie Centrum Turystycznym Barlinka?

Krzysztof Chwiesiuk:
Chyba za dużo powiedziane, ale za kilka lat... Pokoje hotelowe mamy już wynajęte na dłuższy okres, ale na przykład, gdyby podłączyć ogrzewanie do domków, nasza całoroczna baza noclegowa zwiększyłaby się ponad dwukrotnie. Czas pokaże czy życzliwość losu i pogoda będą z nami.
Ten obiekt ma potencjał i urok, z którego będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec i turysta.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/sosny/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.