Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)
ŚWIĘTO PLONÓW W MOSTKOWIE

Tegoroczne Dożynki Gminne, odbyły się 02 września w Mostkowie. Obchody Święta Plonów, rozpoczęto od mszy św. w kościele pw. św. Antoniego z Padwy. Po nabożeństwie, korowód z udziałem wieńców dożynkowych, udał się na miejsce imprezy, gdzie po ceremoniale dożynkowym rozpoczęto huczne świętowanie.

 

REKLAMA

 

Chleb wypieczony z ziaren tegorocznych zbóż, na ręce Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego i Sołtysa Romana Wilka, mieli przekazań Państwo Magdalena i Tomasz Jóźwiak z Mostkowa, którzy w tym roku pełnili zaszczytny tytuł Starostów Dożynek. Jednak z uwagi na nieobecność Pana Tomasza, podczas ceremonii godnie reprezentowała go córka. Nie zabrakło konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku do zmagań przystąpiło pięć sołectw – Mostkowo, Strąpie, Moczkowo, Rychnów, Dzikówko.

Do tradycji konkursowych, dzięki staraniom Sołectwa Mostkowo i OSP Mostkowo, po kilku latach powróciły tak popularne konkurencje jak rzut wałkiem czy rzut kaloszem. Były wyścigi tarcia marchewki na czas, zabawy dla dzieci, warsztaty plecenia wianków i poczęstunek. Swoje stoisko miał też Szpital Barlinek, gdzie można było dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego i glukozy we krwi oraz skorzystać z porad dietetycznych. Był WOPR Barlinek, Nadleśnictwo Barlinek, Powiatowe Centrum Centrum Pomocy Rodzinie i wiele innych instytucji, na stoiskach których można było wziąć udział w konkursach z nagrodami. Gościem wydarzenia była Monika Zajączkowska, która promowała swoją książkę „Sanatorium uczuć, czyli siedem światów Igi B.” .

Wyniki konkursów

Konkurs wieńców:

 • I - Rychnów
 • II - Moczkowo
 • III - Mostkowo

Rzut wałkiem:

 • I - Joanna Wacławiak
 • II - Justyna Prymus
 • III - Marta Chatkiewicz

Rzut kaloszem:

 • I - Wiktor Zmarzlik
 • II - Łukasz Staszkiewicz
 • III - Bartek Rachwalski

Tarcie marchewki na czas:

 • I - Ewelina Stachurska i Joanna Wacławiak
 • II - Justyna Prymus i Anna Sak
 • III - Joanna Korpowska i Maciej Wacławiak

W części artystycznej wystąpili: Sonata, Mirosław Sulikowski i Zdzisław Olesiejuk, Romantic oraz Maddi z zespołem. Dożynki w Mostkowie zakończyły się zabawą ludową.

Dożynki Gminne 2023 poprowadziła Katarzyna Mielcarek a ich organizatorami byli – Burmistrz Barlinka, Sołectwo Mostkowo, OSP Mostkowo, Szkoła Podstawowa w Mostkowie oraz Barlinecki Ośrodek Kultury.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

+9

Guest

O szpital taki biedny bez pieniędzy ale na taką promocje chyba również były potrzebne środki… obłuda 1 słowem!
Oni się tu promują na dożynkach a od 15 września ginekologia zostaje zawieszona z powodu braku lekarzy!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież