Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (6)
POŻAR PRZY UL. KOZIEJ

08 września po godz. 5.30, Straż Pożarna otrzymała wezwanie do pożaru przy ul. Koziej w Barlinku. W zgłoszeniu była mowa o pożarze mieszkania. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że zapaliła się sadza w przewodzie kominowym, którą szybko ugaszono.

 

REKLAMA

 

Na  miejsce zadysponowano OSP Barlinek, OSP Mostkowo, podnośnik z OSP Karsko oraz JRG Myślibórz. Nieuchronnie zbliża się sezon grzewczy. Przypominamy więc po raz kolejny i z uporem przy tego typu zdarzeniach będziemy przypominać – teraz jest na to czas, by sprawdzić stan techniczny przewodu kominowego. Nie zapominajmy więc o koniecznej przed okresem grzewczym wizycie kominiarza. Nagromadzoną sadzę należy niezwłocznie usunąć, a pęknięcie przewodu należy naprawić. Wysoka temperatura lub ogień wydobywający się ze szczelin komina może doprowadzić do zapalenia się materiałów otaczających przewód kominowy. Dlatego też takie pożary są bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli w porę go nie zauważymy bo np. nie ma nas w domu. Przez takie pęknięcia może również dostać się dym oraz tlenek węgla. Warto więc zainwestować kilkadziesiąt złotych i zaopatrzyć się w czujnik czadu. Zadbajmy więc o siebie, swoją rodzinę i dobytek.

 

M.Przybylska

Foto: OSP Mostkowo

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.