Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
I ŚWIĘTO POLSKICH DZIECI WOJNY

10 września 2023r po raz pierwszy w Barlinku, obchodzono Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny. W tym dniu, odbyła się uroczysta msza święta w intencji Polskich Dzieci Wojny. W nabożeństwie uczestniczyli członkowie związku oraz mieszkańcy Barlinka wraz z Burmistrzem Dariuszem Zielińskim.

 

REKLAMA

 

 

Wystawiono również poczty sztandarowe Związku Dzieci Wojny z Barlinka oraz poczet sztandarowy Rady Miejskiej w Barlinku. Podczas mszy, celebrowanej przez ks. proboszcza Roberta Kosa, przedstawiono krótką historię powstania tego święta, na które środowisko Polskich Dzieci Wojny czekało 78 lat.

W tym miejscu należy wspomnieć, że podczas II wojny światowej zginęło 2 200 000 polskich i żydowskich dzieci. Nasze patriotyczne organizacje rozrzucone po całym kraju nie pozwolą ZAPOMNIEĆ o tragicznych losach dzieci wojny. Po mszy zostały złożone wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą martyrologię Polskich Dzieci Wojny, która jest zamontowana na murze kościoła. Wiązanki złożyli: Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz Prezes Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP w Barlinku Krzysztof Wolski. Następnie uczestnicy mszy udali się do Europejskiego Centrum Spotkań przy ulicy Leśnej, gdzie złożono wiązankę kwiatów pod tablicą '' Pięć Prawd Polaków ".

Uroczystości zakończono słodkim poczęstunkiem przy kawie i herbacie. W trakcie tego spotkania wspominano historię powstania koła terenowego Związku Dzieci Wojny w Barlinku oraz osoby, które nie doczekały tak doniosłego Święta Narodowego Dnia Polskich Dzieci Wojny.

 

Zdjęcia wykonał Władysław Skóra

Opracował: Krzysztof  Wolski