Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
''BARWY CZASU'' W BARLINECKIM OŚRODKU KULTURY

W poniedziałek 09 października w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbył się wernisaż pleneru malarskiego im. Romany Kaszczyc pt. „Barwy czasu”. Artystyczne spotkanie uświetnił występ Andrzeja Jędrzejaka, który zagrał piękne utwory jazzowe na saksofonie.

 

REKLAMA

 

Jedenastu artystów z kraju i naszego miasta: Danuta Kruger, Elżbieta Iwko, Halina Fijałkowska, Danuta Olszewska, Maria Szymanowska, Henryk Szymanowski, Krzysztof Kłosowicz, Bronisław Pilich, Krzysztof Swaryczewski, Robert Berlin oraz komisarz pleneru Katarzyna Mielcarek zaprezentowało ok. 50 prac malarskich. Na spotkanie przybyło wielu pasjonatów sztuki z Barlinka i innych miejscowości. Gości i artystów przywitał Dyrektor BOK Andrzej Jędrzejak z Katarzyną Mielcarek. Podziękowanie na ręce artystów złożył Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, który poinformował również o inicjatywie postawienia w Barlinku ławeczki z postacią Romany Kaszczyc.

W imieniu komitetu wypowiedziała się Jolanta Karasińska zapraszając wszystkich do wsparcia zbiórki na rzecz pomnika.  Prace z pleneru inspirowane jubileuszem 745- lat Barlinka, będzie można jeszcze oglądać w grudniu br. w Muzeum Regionalnym. Wystawa będzie wzbogacona o prace barlineckich ceramików.

 

CIT - nadesłane

 

  

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież