Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
WYCIECZKA DO SANDOMIERZA, KAZIMIERZA N/WISŁĄ I…

29 września br. o godzinie 5.00 zaspani ale pełni sił i z dobrymi humorami zameldowaliśmy się w autokarze, aby udać się w długą podróż. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do niesamowitego Kazimierza Dolnego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, z panią przewodnik zwiedziliśmy miasteczko - rynek z kamieniczkami, Kościół Farny, zamek, basztę, Górę Trzech Krzyży oraz Muzeum Nadwiślańskie. Interesujący był spacer w wąwozie korzeniowym, który dawniej pełnił funkcję drogi.

 

REKLAMA

 

Po wyczerpującym ale ciekawym dniu, dotarliśmy do hotelu w Puławach.

Kolejnego dnia pojechaliśmy do Sandomierza licząc na spotkanie filmowego Ojca Mateusza. Z przewodnikiem odwiedziliśmy stare miasto (historyczny zespół architektoniczno krajobrazowy). Tam znajdowała się nietypowa kotwica, która miała nam zapewnić słoneczną pogodę. Obejrzeliśmy Bazylikę Katedralną, Bramę Opatowska, spacerowaliśmy podziemną trasę turystyczną i przez wąwozy sandomierskie. Przeszliśmy przez ,,ucho igielne” i odszukaliśmy słynny posterunek policji w Sandomierzu. Zaopatrzeni w dobry humor i krówki sandomierskie wróciliśmy do hotelu.

Trzeciego dnia czekało na nas dużo atrakcji:  zwiedziliśmy z przewodnikiem park zdrojowy w Nałęczowie - Domek Grecki, Pałac Małachowskich i pijalnię wód. Później odwiedziliśmy domy naszych wybitnych pisarzy i poetów:  Muzeum Bolesława Prusa,  Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie i dom Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Pojechaliśmy też do Janowca, gdzie oglądaliśmy ruiny Zamku Firlejów, a ciekawe i śmieszne historie opowiadał nam przewodnik ubrany w historyczny strój.

Trzy dni szybko minęły. Pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Barlinka, gdzie dotarliśmy już po północy 30 IX, a przywitał nas rzęsisty deszcz. 

W wycieczce brali udział uczniowie klas V a, V b, VI b, VI c wraz z paniami: Anna Mariańska, Beata Dębek i Małgorzata Jabłońska.

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu MEiN "Poznaj Polskę".

 

Anna Mariańska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież