Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
POLSKA POKONAŁA SZWECJĘ

Dawno w Barlinku nie było takiego wydarzenia, więc trudno się dziwić, że nawet przy początkowo deszczowej pogodzie, stadion przy Sportowej zapełnił się kibicami piłki nożnej. 29 października na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego, odbył się mecz towarzyski Polska – Szwecja reprezentacji U-16 Future, czyli zawodników późno dojrzewających.

 

REKLAMA

Po odegraniu hymnów narodowych i tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego, poproszono kibiców o powstanie i minutę ciszy. W ten sposób, uczczono dwóch szwedzkich kibiców, którzy zginęli w Belgii. Do tych tragicznych wydarzeń doszło 16 października w Brukseli, podczas meczu eliminacyjnego do ME 2024 w piłce nożnej między Belgią a Szwecją.

Spotkanie rówieśników z Polski i Szwecji, było drugim z zaplanowanych spotkań towarzyskich. Pierwsze odbyło się 26 października w Myśliborzu. Tam reprezentacja Polski wygrała z piłkarzami ze Szwecji 2:0. Mecz w Barlinku, okazał się równie szczęśliwy dla Polaków, zakończył się bowiem wynikiem Polska – Szwecja 4:0. Na to wydarzenie, powołanie otrzymało dwudziestu zawodników, a wśród nich trzech przedstawicieli zachodniopomorskich klubów. Są to Kajetan Brzeziński z FASE Szczecin oraz Marcel Woźniak i Jakub Zawadzki z Pogoni Szczecin.

To międzynarodowe spotkanie, komentował spiker barlineckiej Pogoni, Jarosław Bednarek.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież