Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
SPORTOWE PODSUMOWANIE SEZONU BARLINECKIEGO KLUBU TENISOWEGO 2023

W minioną sobotę 21 października zakończyliśmy uroczyście sezon tenisowy. W Bowling Bar udekorowano najlepszych zawodników minionego sezonu. Proponowane przez BKT rozgrywki to od lat dwa rodzaje rywalizacji: Barlinecka Liga Tenisa i cykl turniejów o Grand Prix Barlinka.

 

REKLAMA

 

BLT to w tym roku trzy ligi o różnym stopniu zaawansowania: Fun, Masters i Pro.

Liga FUN to 12 uczestników:

 • III miejsce Wiśniak Katarzyna-16 pkt - możliwość awansu w barażu
 • Taka sama ilość punktów i decydował wynik bezpośredniego pojedynku.
 • II miejsce Bogusław Michał - 16 pkt - możliwość awansu w barażu
 • I miejsce i bezpośredni awans do ligi Master w 2024 - Glapiak Agnieszka 20 pkt

Liga Masters to 13 uczestników:

 • III miejsce Maj Krzysztof 26 pkt - możliwość awansu w barażu
 • Taka sama ilość punktów i decydował wynik bezpośredniego pojedynku.
 • II miejsce Patynowski Mariusz - 26 pkt - możliwość awansu w barażu
 • I miejsce i bezpośredni awans do ligi Pro w 2024 - Pakosz Michał-29 pkt

Liga Pro to 17 uczestników:

 • III miejsce Majkut Jaromir-37 pkt
 • II miejsce Witkowski Sebastian - 43 pkt
 • I miejsce  Bunda Szymon - 44 pkt

Grand Prix Barlinka 2023

To cykl otwartych jednodniowych turniejów. W bieżącym sezonie udało się rozegrać aż sześć rund w ramach cyklu. Średnio w tym sezonie brało udział blisko 23 osoby na turniej.

Po podsumowaniu dziesiątka przedstawia się następująco:

 • X miejsce Orczyk Marek-165 pkt - 3/6 rozegranych turniejów
 • IX miejsce Retzlaf Damian-170 pkt - 4/6 rozegranych turniejów
 • VIII miejsce Skórczyński Arek-198 pkt - 5/6 rozegranych turniejów
 • VII miejsce Hyży Damian-208 pkt - 6/6 rozegranych turniejów
 • VI miejsce Bunda Szymon -250 pkt - 3/6 rozegranych turniejów
 • V miejsce Kaczyński Grzegorz-257 pkt - 6/6 rozegranych turniejów
 • IV miejsce Majkut Jaromir- 262 pkt - 5/6 rozegranych turniejów
 • III miejsce Witkowski Sebastian  - 319 pkt - 5/6 rozegranych turniejów
 • II miejsce Raczyński Roman -  398 pkt - 6/6 rozegranych turniejów
 • I miejsce Wiśniewski Jarosław - 550 pkt - 6/6 rozegranych turniejów

W sumie w tym cyklu wzięło udział 47 osób, a to o 20 więcej aniżeli rok wcześniej.

W tym sezonie rozegrano również dwa turnieje w grze podwójnej. Pierwszym z nich był turniej rozpoczęcia sezonu, rozegrany 3 go maja. Do zawodów zgłosiło sześć par. Gry odbyły się w jednej grupie systemem każdy z każdym. Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

LP

Zawodnicy

1

Łuba Artur

Witkowski Sebastian

2

Regilewicz Jan

Raczyński Roman

3

Napierała Łukasz

Orczyk Marek

4

Staszak Piotr

Patynowski Mariusz

5

Raczyński Grzegorz

Smyła Norbert

6

Hyży Damian

Regilewicz Marcin

 

Drugi to Memoriał im Mieczysława Kramera. Była to już VII już edycja turnieju upamiętniająca naszego kolegę Mietka, który 19 października miałby urodziny odbyła się 26 sierpnia. Do rywalizacji zgłosiło się osiem par, które zostały podzielone na dwie grupy. Zajęte miejsca w grupie pozwoliły na walkę z zawodnikami z drugiej grupy zajmującymi te same miejsca aby ustalić końcową klasyfikację. Kolejność miejsc:

LP

Zawodnicy

1

Wiśniewski Jarosław

Bunda Roman

2

Hyży Damian

Orczyk Marek

3

Wiśniak Mikołaj

Witkowski Sebastian

4

Skalniak Adrian

Maj Krzysztof

5

Skolimowski Krzysztof

Klocek Zdzisław

6

Łuba Artur

Łuba Paweł

7

Wiśniewska Marta

Urbaniak Seweryn

8

Retzlaf Damian

Bogusław Bartosz

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI PLT AMATORÓW W TENISIE ZIEMNYM 2023

BKT przystąpiło również do premierowej edycji Drużynowych Mistrzostw Polski PLT dla Amatorów. Do rywalizacji o tytuł najlepszej amatorskiej ekipy w tenisie w sezonie 2023 przystąpiły 42 Ligi lokalne z całego kraju, które na początku sezonu zostały objęte patronatem Polskiej Ligi Tenisa. Każda Drużyna w szerokim składzie dysponuje co najmniej 20 uczestnikami. Na mecz międzymiastowy Menadżer danej Ligi desygnuje sześciu graczy spośród tych którzy przynależą do danej Ligi. W składzie meczowym musi znajdować się kolejno: amator 45+, dwóch amatorów dowolnych, amator Kobieta, amator U24 i jeden gracz dowolny.

Nasz team GBSBank BKT Barlinek  znalazł się w grupie J i rywalizowaliśmy z SOT Stargard SLT Strzelce Krajeńskie. W tym miejscu raz jeszcze chciałbym podziękować naszemu sponsorowi firmie GBSBank, który sponsorował nam stroje i dzięki czemu wyglądaliśmy okazale. Naszym celem było wyjście z grupy i po remisie z faworyzowanym 4xwiększym Stargardem u siebie 18/18 i zwycięstwie w Strzelcach krajeńskich 22/14 zajęliśmy drugie miejsce w grupie i uzyskaliśmy awans. Niestety trafiliśmy tym samym na zwycięzcę naszego regionu tj. północno-zachodniej Polski drużynę SLT Szczecin.

W sierpniu doszło do meczu w Szczecinie w którym mimo zaciętych pojedynków ulegliśmy finalnie 28/8 dla SLT. Przyjęto nas bardzo serdecznie i były to fajne zawody, w których musieliśmy uznać wyższość szczecinian. Dodam, niejako tłumacząc tak wysoką porażkę, że SLS po fazie grupowej osiągnął najlepszy wynik w całym kraju, oddając jedynie przeciwnikom 17 pkt w dwóch meczach. Dodam kończąc ten wątek, że dotarli do ćwierćfinałów.

Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom naszej drużyny powołanym do tej rywalizacji, za chęć, za walkę, za zaangażowanie i wyrozumiałość, a w sposób szczególny młodzieży, tj. Gosi Wiśniak i Pawłowi Walaszczykowi, bez których udział w tej rywalizacji po prostu nie byłby możliwy. Mam nadzieję, że i w przyszłych latach nasz klub zdoła powołać drużynę i powalczyć w tej ciekawej inicjatywie.

Podsumowując, sezon można uznać za bardzo udany i każdy kto tylko dysponował dostateczną ilością czasu mógł się spełniać realizując swoje tenisowe cele na naszym obiekcie w oferowanych przez nas zawodach jak i chociażby jedynie spotykając się towarzysko. Na przyszły sezon życzę przede wszystkim zdrowia, ale i chęci i energii w doskonaleniu siebie i swojego tenisa.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby przystąpić do naszego stowarzyszenia i rozpocząć swoją przygodę z tenisem, zapraszamy już w maju 2024.

 

BKT Barlinek – nadesłane

 

   

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież