sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
4.125 1 1 1 1 1 Ocena 4.13 (8)
WYGRAŁY OSP MOSTKOWO I OSP BARLINEK

Zakończyło się głosowanie w Barlineckim Budżecie Obywatelskim. W tym roku, mieszkańcy gminy Barlinek, głosowali na 5 projektów miejskich i 5 projektów sołeckich.

 

REKLAMA

 

Wśród projektów miejskich znalazły się:

  • Upamiętnienie Romany Kaszczyc (Wykonanie odlewu w brązie sylwetki znanej artystki, mieszkanki Barlinka- Romany Kaszczyc i zamontowanie tej sylwetki wraz z ławeczką w parku miejskim przy ul. Niepodległości/róg ul. Szewskiej i ul. Sądowej) 99 głosów miejsce V
  • Stadion Miejski nowy system nawodnienia boiska i wymiana oświetlenia na boisku treningowym 288 głosów miejsce IV
  • Zakup auta, przyczepki, łodzi dla drużyny WOPR Barlinek w służbie gminie i miastu Barlinek 305 głosów miejsce III
  • Nowoczesna Pracownia Endoskopii – zakup zestawu do videoendoskopii (gastroskop + kolonoskop) 2504 głosy miejsce II

W głosowaniu na projekt miejski, głosami mieszkańców gminy Barlinek, do realizacji przyjęto projekt Zakup podnośnika pożarniczego dla OSP Barlinek, który zdobył 2725 głosów.

Jako projekty sołeckie zgłoszono:

  • Siłownia zewnętrzna we wsi Krzynka oraz wyposażenie terenu przed świetlicą wiejską 511 głosów miejsce III
  • Wymiana nawierzchni trawiastej boiska w Krzynce wraz z wykonaniem systemu nawodnienia 182 głosy miejsce V
  • Centrum Rekreacji w Płonnie 562 głosy miejsce II
  • Mini boisko sportowe w Osinie 191 głosów miejsce IV

W głosowaniu na projekt sołecki, głosami mieszkańców gminy Barlinek, do realizacji przyjęto projekt Zakup samochodu terenowego dla OSP Mostkowo, który zdobył 2377 głosów.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+4

barliniak

Zapytam kto zezwolił na wyjazdy straży wozami po wioskach,mieście kto za to zapłaci wiadomo podatnicy to jedno wielkie oszustwo ten budżet obywatelki tyle sił i środków dla zbędnego podnośnika który nie jest wogóle potrzebny i mega drogi w utrzymaniu brak słów dla Barlinka i mieszkańców a płaczą że szpital zamykają ........

Guest

Cytuję Guest:
Podnośnik to nie jest jednorazowy wydatek... Co pół roku przegląd techniczny, co roku podlega dozorowi UDT. Czy macie zaplanowane środki? Jeszcze ludzi z uprawnieniami do obsługi trzeba wybrać i przeszkolić.
Oby ten podnośnik nie był tylko dekoracją...

Sprzęt medyczny też podlega okresowym serwisowaniem
+2

Guest

Podnośnik to nie jest jednorazowy wydatek... Co pół roku przegląd techniczny, co roku podlega dozorowi UDT. Czy macie zaplanowane środki? Jeszcze ludzi z uprawnieniami do obsługi trzeba wybrać i przeszkolić.
Oby ten podnośnik nie był tylko dekoracją...
+17

Guest

Ciekawe ile gastroskopii i ile kolonoskopii byłoby wykonanych w szpitalu w Barlinku, a ile razy użyty będzie podnośnik pożarniczy...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież