Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
ĆWICZYLI ''POD OKIEM'' MAŁGORZATY GLINKI

Czwartkowe przedpołudnie 26 października br. zapisze się złotymi zgłoskami w sportowych kronikach barlineckiej Szkoły Podstawowej przy ul. Jeziornej. Tego dnia do hali sportowej „Jedynki” zawitała ikona polskiej piłki siatkowej, jedna z najlepszych zawodniczek w światowych dziejach tej dyscypliny sportu, Małgorzata Glinka.

 

REKLAMA

Pobyt Mistrzyni (m.in. dwa razy z reprezentacją Polski zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy, dwa razy z drużynami klubowymi wygrała prestiżową Ligę Mistrzyń) w Barlinku związany był z realizacją projektu pn. „Akademia Orłów Sportu Siatkówki 2023”, którego naczelnym zadaniem jest promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci . Do udziału w tym niepowtarzalnym i atrakcyjnym wydarzeniu miejscowych uczniów zaprosiła Fundacja „ORŁY SPORTU” z Pucka wraz z Fundacją „GLINKA ACADEMY”, a czwartkowy trening dla uczniów - „pod okiem” znakomitej Siatkarki - zorganizowali lokalni animatorzy sportu „orlika” przy ul. Leśnej (Marek Kurzawski i Mirosław Jankowski). Wydarzenie to zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W „Akademii Siatkówki 2023” wystartowało ponad 130 dziewcząt i chłopców z tutejszych szkół podstawowych, a sportowe święto w hali nad Jeziorem Barlineckim rozpoczęło się uroczystą defiladą biorących w nim udział. Za pocztami niosącymi flagę polską i olimpijską maszerowali szóstoklasiści ze swoimi nauczycielami i opiekunami z : Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „BRATEK”, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „RADOSNA” oraz Publicznych Szkół Podstawowych z Mostkowa, SP – 4 i SP – 1. Kiedy drużyny zajęły miejsca na parkiecie ogólnopolski charakter imprezy podkreślono odegraniem Mazurka Dąbrowskiego. Potem głos zabrał gospodarz miasta, burmistrz Dariusz Zieliński, który serdecznie przywitał wszystkich obecnych w obiekcie sportowym „Jedynki”, życząc jednocześnie dziewczętom i chłopcom wspaniałej, radosnej zabawy. W ceremonii tej uczestniczyli również: gość specjalny imprezy – Małgorzata Glinka, pani Sylwia Olejnik (dyrektor SP – 1), pani Elżbieta Kusa (wicedyrektor SP – 4) oraz pan Kazimierz Lipiński (członek Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej). Zasadnicza, sportowa część zajęć rozpoczęła się od wysłuchania strof hymnu olimpijskiego, co miało znamionować rangę i doniosłość tego czwartkowego wydarzenia. Później dzieci na dużym monitorze telewizyjnym obejrzały kilkuminutowy miks z wybitnych osiągnięć Mistrzyni. Oczywiście, że takiej okazji nie można było zmarnować. Pani Małgorzata opowiedziała zebranym o swojej – trwającej całe ćwierć wieku – zawodowej karierze sportowca. A że przed każdym meczem trzeba było przeprowadzić rozgrzewkę, tak i teraz zaprosiła brać uczniowską do urozmaiconych oraz dynamicznych ćwiczeń. Z taką prowadzącą były one ogromną frajdą, co zaowocowało nieukrywanymi uśmiechami na twarzach dziewcząt i chłopców.

 

Opublikowany przez Barlinek24.pl Czwartek, 2 listopada 2023

 

Potem to już dwugodzinny blok treningowy na 10-ciu stacjach, przygotowanych przez wybitną Sportsmenkę. Rzeczą oczywistą było, że wśród ćwiczeń dominowały akcenty siatkarskie, a dzieci w swoich próbach wspomagane były przez nauczycieli, opiekunów oraz wolontariuszki ze szkoły średniej z ul. Szosowej. Nikt nie stronił od treningu, który sprawiał ćwiczącym wiele zadowolenia i radości. Najbardziej było to widać pośród podopiecznych „BRATKA”, dopingowanych przez swoją kadrę pedagogiczną. Cały czas podczas tych zajęć dyżurował punkt, gdzie można było się napić i posilić smacznymi owocami. Ale największym wzięciem cieszył się punkt aktywności, na którym – na dwóch trenażerach – dzieci zmagały się ze zmysłami równowagi i omijania przeszkód w locie. Czasu na odpoczynek nie miała Pani Małgorzata. Doglądała trenujących na stacjach, a w każdej wolnej chwili rozdawała autografy i stawała do wspólnych zdjęć, nie tylko z biorącymi udział w tej imprezie. Na halę przychodziły całe klasy ze szkoły, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z nietuzinkowym Gościem.

W barlineckiej „Akademii Siatkówki 2023” zwycięzcami były wszystkie dzieci. Oprócz ogromnych wrażeń i wspomnień sportowych na wiele, wiele lat, każda dziewczynka oraz każdy chłopiec otrzymał od Małgorzaty Glinki pamiątkowy, złoty medal, a pani dyrektor Sylwia Olejnik nagradzała uczniów gadżetami sportowymi. Jeszcze przed imprezą otrzymali oni białe, okolicznościowe koszulki, na których – po powrocie do domu – dominował autograf Mistrzyni. Czwartkowy trening zakończył się wspólnym pizzowym posiłkiem, a na odchodne każdy młody uczestnik otrzymał pakuneczek z słodkościami i napojami. Przy organizacji tego projektu miejscowych organizatorów wspomogli druhowie strażacy z OSP w Barlinku, którzy sprawowali dyżur medyczny nad ćwiczącymi. Ponadto życzliwość okazał Gospodarczy Bank Spółdzielczy i Fabryka Okien „BFT” Bartłomieja Karaszewskiego.

 

Lokalni animatorzy sportu - nadesłane

 

 

Foto: Radosław Nawrot

 

Komentarze

+8

Guest

Co nam po Pani Małgorzacie jak jest problem by burmistrz udostępnił hale sportowe szkół, pod zajęcia koszykówki lub piłki siatkowej dla chętnych!!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież