Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 22 maja 2024r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

Sodaspeed

A A A
4.5555555555556 1 1 1 1 1 Ocena 4.56 (9)
JUBILEUSZOWA ''PIĄTKA'' W RYCHNOWIE

Już po raz piąty w Rychnowie, odbyła się Niepodległościowa „V”, czyli tradycyjny bieg z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Impreza odbyła się 12 listopada, a na starcie w tym roku stanęło 64 zawodników. Ten bieg, ma charakter typowo towarzyski i udział w nim jest bezpłatny. Każdy zawodnik otrzymuje medal i dyplom uczestnika, a najlepsi puchary.

 

REKLAMA

 

Na podium V Niepodległościowej „Piątki” w Rychnowie stanęli:

Kobiety:

  • I – Sabina Stachnik Barlinek
  • II – Marta Dobrołowicz Gorzów Wielkopolski
  • III – Aleksandra Kazubowska Gorzów Wielkopolski

Mężczyźni:

  • I  - Dawid Pigłowski Gorzów Wielkopolski
  • II  - Kuba Bocian Ożar
  • III  - Filip Smutek Barlinek

Najmłodszym zawodnikiem startującym w biegu był Maksymilian Nowicki (5 lat), najstarszym Kazimierz Okonek (74 lata). Nie zabrakło losowania nagrody głównej, czyli roweru ufundowanego przez Romualda Romaniuka. W tym roku pozostał on w Rychnowie, bowiem wygrał go mieszkający tu Bartek Tokaj. Wprawdzie był to drugi ze zwycięzców, bowiem pierwszym z nich był Dariusz Zieliński. Burmistrz Barlinka zrezygnował jednak z nagrody i Borys Michalak, który pełnił rolę „sierotki”, po raz drugi wyciągnął szczęśliwy los. Tym razem szczęście uśmiechnęło się więc do Bartka. Sędzią głównym biegu był Piotr Stanisławski. Trasę zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychnowie. Imprezę komentował Krzysztof Komorowski. Wręczenie pucharów, odbyło się na tutejszej świetlicy. Tu, przygotowano również darmowy ciepły poczęstunek, kawę, herbatę i słodki bufet. Organizatorami biegów byli Barlinecki Ośrodek Kultury, sołectwo Rychnów i Gmina Barlinek.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież