Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
3.2222222222222 1 1 1 1 1 Ocena 3.22 (9)
''JA PANU NIE PRZERYWAŁEM!'' - CZYLI PO CO NAM DOBRE ROZMOWY…

Zebranie w sołectwie? Wywiadówka w szkole?  Ktoś coś mówi, niektórzy słuchają. Ktoś z rogu sali rzuca żarciki, inny się irytuje i zaraz zacznie podnosić głos!  Nikt go nie słucha a prowadzący… odhacza kolejne punkty programu. Potem niektórzy napiszą w internecie co naprawdę myślą…

 

REKLAMA

Znacie takie sytuacje? Polityka, dzieci, parkingi, drzewa, kultura! Ważne sprawy. Różne przemyślenia.. A gdyby tak spotkać się i …posłuchać drugiego? Podzielić się refleksjami w bezpiecznej, pełnej szacunku atmosferze. Spotkać drugiego człowieka spoza swojej “bańki” i spróbować go usłyszeć, bez przekonywania do swoich racji.

Z tą myślą pragniemy w Barlinku kontynuować i  doskonalić  dobre rozmowy. Zainicjowałyśmy je późną wiosną. Odbyło się 6 spotkań! Uczestniczyło w nich aż 91 mieszkanek i mieszkańców Barlinka a czasem nawet goście spoza! Nasze dialogi dotyczyły 6 różnych tematów, zaproponowanych zarówno przez organizatorów jak i przez uczestników: jakości życia w naszym mieście, przyrody, zwierząt, młodzieży i edukacji oraz kultury. Mamy wciąż długą listę tematów, o których chcecie rozmawiać. Rodzą się wciąż nowe, czasem trudne tematy.

Rodzą się choćby tak: czytamy w internecie, że powstała grupa inicjatywna, która chce upamiętnić postać Romany Kaszczyc. Ktoś ma inicjatywę. Ktoś drugi czuje, że to okazja by zrobić coś wartościowego.. Kolejnego to denerwuje bo przecież są inne ważne sprawy. Ktoś się uśmiecha i kiwa głową. A kolejny frustruje, bo on też ma zdanie na ten temat ale nikt go o nie nie pyta.

A może by się tak spotkać i pogadać? Dialog stwarza okazję do zrozumienia innych punktów widzenia, zobaczenia ważnych dla nas spraw z innej perspektywy. Zapraszamy Was do rozmowy! Usiądziemy w kręgu, niczym przy ognisku albo stole i podzielimy się osobistymi doświadczeniami, wysłuchamy innych osób, których doświadczenia być może są różne od naszych. Może na końcu się zgodzimy. Możliwe, że jednak nie. Jedno jest pewne. Z rozmowy wyjdziemy ubogaceni o nową wiedzę, poznamy spojrzenie innych osób na ten temat. Być może łatwiej będzie nam zrozumieć ich odmienny punkt widzenia, gdy dowiemy się z czego on wypływa.

Zapraszamy Was na dobrą rozmowę zatytułowaną „Po co nam sztuka w przestrzeni miasta? Po co nam pamięć o artystach? Porozmawiajmy!". Odbędzie się ono 5 stycznia 2024 r., w godz. 17.30-19.30 w Europejskim Centrum Spotkań na ul. Leśnej 1 w Barlinku.

“Tu się rozmawia!”
organizatorki Rozmawiarenki: Agnieszka Nikoliszyn Grantowska, Justyna Klimek, Elżbieta Smoczyk

p.s. a jak było na poprzednich spotkaniach mogą przybliżyć Wam załączone zdjęcia

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież