Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
1.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 1.67 (6)
KOLEJNE GMINNE PIENIĄDZE DLA SZPITALA

Na ostatniej w 2023 roku sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. Szpitalem Barlinek sp. z o.o. Konkretnie, po raz kolejny przeznaczyli pieniądze na jego dalszą działalność. Tym razem dwoma uchwałami, przekazali łącznie 1 mln zł.

 

REKLAMA

 

W uzasadnieniu do obu uchwał napisano, że szpital nie jest w stanie spłacać w obowiązującym terminie ciążących na nim zobowiązań wymagalnych z tytułu dostaw towarów i usług, co skutkuje w chwili obecnej większą sądowych nakazów płatniczych, które generują coraz większe koszty odsetek oraz postępowań komorniczych. 

Zanim radni przyjęli projekty uchwał, padło pytanie do burmistrza Dariusza Zielińskiego, dlaczego przygotował dwie identyczne uchwały i skąd będą pieniądze, które w nich zapisano? Odpowiedź i wyniki głosowania w materiale filmowym (od 26 minuty jego trwania).

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+33

Guest

Każdy department powinien mieć swój budżet, każdy szpital powinien mieć budżet otwarty dla mieszkańców na sprawdzenie. To przecież mieszkańców pieniadze!
Dlaczego mieszkańcy Barlinka jeżdżą do innych miast na badania I do lekarzy? Coś jest nie tak? Szpital musi robić wszystko aby przyciągnąć publikę do siebie aby budżet wyprostować.
+42

Guest

Pomoc na działalność bieżącą, a audyt w sprawie Szpitala Barlinek jest już gotowy objęty tajemnicą handlową a dostęp do tego audytu mają radni gminni, mam pytanie dlaczego Burmistrz I radni nie informują mieszkańców o dalszych losach szpitala

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież