Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
2.4444444444444 1 1 1 1 1 Ocena 2.44 (9)
BARLINEK ŚWIĘTUJE 746 LAT

Dokładnie 25 stycznia 1278 roku założono miasto, w którym obecnie żyjemy, mieszkamy, uczymy się i pracujemy. Dziś, w 746 rocznicę tego wydarzenia, w sali widowiskowej BOK odbyła się uroczystość obchodów nadania praw miejskich Barlinkowi.

 

REKLAMA

Na scenie wystąpili – grupa artystyczna „Pasja”, Feeling Dance Group oraz chór „Halka”. Podczas spotkania, wręczono też wyróżnienia. Medal Komandoria za wybitne zasługi na rzecz Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych otrzymał prezes Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP w Barlinku Krzysztof Wolski. Medale za zasługi na rzecz Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych otrzymali Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz wiceprezes Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP w Barlinku Zygmunt Czerwik. 

W imieniu odznaczonych, głos zabrał Krzysztof Wolski, który podziękował za wyróżnienia. Wspomniał również o działalności związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP w Barlinku, w tym o m.in. o odsłonięciu ronda im. Polskich Dzieci Wojny i tablicy „Pięciu Prawd Polaków”. W planach Związku jest postawienie w Barlinku pomnika poświęconego martyrologii Polskich Dzieci Wojny. Uroczystość poprowadziła Anna Adamiok.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+39

Guest

Tak bardzo świętuje że nie ma ani jednej ulicy odnoszącej się do historii miasta. Nie ma ani jednej ulicy odnoszącej się do byłych burmistrzów miasta a jest bardzo dużo informacji na ten temat wystarczy zajrzeć do muzeum. Nie ma nawet informacji publicznej o tym że halę sportową przy ulicy gorzowskiej zasponsorował baron z Dzikowa, który posiadał jeden z największych pałaców na naszych terenach. I był to prezent dla miasta z którym miasto zrobiło to co widzimy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież