Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (8)
IREK-BAND W SCHNEVERDINGEN!

W dniach 18.01.-21.01.2024r. mieliśmy ogromną przyjemność przebywać w naszym zaprzyjaźnionym mieście Schneverdingen. Udaliśmy się tam na zaproszenie pani burmistrz Meike Moog-Steffens oraz Stowarzyszenia Niemiecko-Polskiego wraz z jego przewodniczącym Peterem Plὔmer, który z pełnym zaangażowaniem zajął się organizacją naszego czterodniowego pobytu, w całości sfinansowanego przez stronę niemiecką.

 

REKLAMA

 

Już w czwartek, tuż po przyjeździe, poproszono nas , abyśmy muzycznym akcentem uprzyjemnili lokalną uroczystość, podczas której  uhonorowano i wyróżniono czterech mieszkańców Schneverdingen za ich wieloletnią działalność społeczną.

W piątek miało miejsce przecudne spotkanie z niezwykle wdzięczną publicznością w Domu Seniora. Mamy ogromną nadzieję, że chociaż trochę , na moment, ubarwiliśmy tym wspaniałym ludziom ich jesień życia.

Sobota to koncert główny, wraz z zespołem Gute- Nachricht-Chor. I tu kolejne emocje! Razem odśpiewaliśmy dzieło Franza Schuberta „Heilig, heilig, heilig”.

W niedzielę, na do widzenia, występ w Kościele Świata (Weltkirche) wspólnie z chórem niemieckim.

Ale tyle o występach...

Chcemy podziękować organizatorom za przepięknie spędzony czas. Tyle atrakcji przygotowanych dla nas. Nikt się tego nie spodziewał. Wizyta w Muzeum Filcu i udział w warsztatach, pobyt na basenach termalnych w Soltau a wieczorem niezapomniany koncert trzech tenorów – miód na serce!

Czuliśmy się bardzo zaopiekowani po każdym względem. Posiłki przepyszne, ciepełko w domkach i codziennie świeże bułeczki na śniadanie. A z nami nasi przyjaciele Peter i Anna Plὔmerowie, Sonja Richter oraz Ina Wesseloh, którzy towarzyszyli nam przez cały czas.

Dziękujemy z całego serca!!!

 

Zespół wokalno- instrumentalny Irek-Band pod  kierownictwem Ireneusza Zagaty - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież