Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (6)
ROLNICY PROTESTUJĄ

Fala protestów rolników, rozlała się 09 lutego po całej Polsce. Na tej mapie nie zabrakło też Barlinka. Rolnicy z gminy Barlinek wyjechali na ulice, przejechali w eskorcie Policji przez całe miasto i na chwilę zatrzymali się przy barlineckim Ratuszu. Dlaczego protestują?

 

REKLAMA

 

Przede wszystkim chodzi o ich sprzeciw wobec obecnej sytuacji w Unii Europejskiej. Rolnicy m.in. nie zgadzają się na wdrożenie Europejskiego Zielonego Ładu oraz na import produktów rolnych z Ukrainy. Domagają się też wsparcia hodowli zwierząt.

Postulatów jest więcej, a protesty odbywają się już w całej Europie. 04 czerwca tego roku, planowana jest międzynarodowa demonstracja, która ma się dobyć w Brukseli.

 

Jacek Słomka

 

Protest rolników w Barlinku

Opublikowany przez Barlinek24.pl Piątek, 9 lutego 2024

 

 

 

Komentarze

+6

Guest

Absolutnie zgadzam się z rolnikami w aspekcie ugorowania, ograniczeń produkcji, ochrony własnego rynku. Cała reszta żądań to już próba polepszenia sobie sytuacji waszych biznesów. Zakaz stosowania pestycydów i dopłaty do niemalże wszystkiego są zaprzeczeniem wolnego rynku i myślenia przyszłościowego. Uprzywilejowanie tej grupy przedsiębiorców jest niesprawiedliwe wobec całej reszty którą się stara przetrwać na rynku bez dopłat, tanich kredytów, dofinansowań itp. Jesteście bardzo ważną częścią całości ale nie jesteście jedyni na tym świecie. Nie jesteście przedsiębiorcami którzy zasługują na coś więcej niż szacunek a wymuszanie ulg w waszym przypadku, w przypadku gdzie nie płacicie zusu, podatków z dopłatami do paliwa jest nieuczciwe wobec nas czyli innych przedsiębiorców.
+4

Guest

Rolnik to przysłowiowy kanarek w kopalni, jeśli jemu zaczyna brakować powietrza to znak, że i my się niedługo podusimy.

Opublikowano wyniki badań prowadzone przez University of Michigan, do których zrekrutowano obywateli Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Polski. Mieli oni, codziennie, w ciągu sezonu wegetacyjnego 2019 zapisywać czego i w jakiej ilości użyli do hodowli roślinej w swoich ogródkach miejskich oraz jakie były ich plony. Uniwersytet wyliczył, że produkcja warzyw i owoców na tych miejskich działkach powoduje 6 razy większy ślad węglowy niż żywność produkowana konwencjonalnie na masową skalę.
Unia Europejska/świat uznała/ł, że rolnicy są najgroźniejszymi szkodnikami, i że należy ich wyeliminować. Uznano, że rolnik zagraża przyrodzie i klimatowi. Ale jak dowodzi powyżej wspomniany uniwersytet w Michigan, jest jeszcze inna odmiana szkodnika, szkodnik miejski, który jest jeszcze bardziej groźny niż ten wiejski. Ale jeszcze nic straconego, już niedługo możemy żyć w rzeczywistości, w której uprawa miejskiej działki będzie co najmniej tak nielegalna jak handel narkotykami.

Ekoschematy, nakazy i zakazy jakie UE narzuca rolnikom są absurdalne, należą do nich nakazy ugorowania co najmniej 4% gruntów rolnych, docelowo 10%, a kto wie później może jeszcze więcej, nakaz zmniejszania ilości stosowanych nawozów, ograniczanie stosowania środków ochrony roślin, zmniejszanie pogłowia zwierząt hodowlanych, nakaz wysyłania zdjęć geotagowanych rozrzucanego obornika i wysyłania ich do ARiMR, a nawet czas w jakim ten obornik ma być wymieszany z gruntem - 12 godzin.

Terror ekologicznych przepisów UE względem rolników to raczej hipokryzja zważywszy, że zakazując im pracy i ją utrudniając jednocześnie ochoczo 'ściągają' żywność spoza Europy, gdzie stosuje się szkodliwe środki chemiczne, które zostały wycofane 40 lat temu.

'Hołodomor' 1932-1933 to też sztucznie wywołana klęska głodu gdzie w samej Ukrainie z jej powodu zmarło nawet 10 milionów osób.
Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy jakie są prawdziwe cele UE w kwestii produkcji żywności.

Jedno mnie cieszy: nie będzie już sporów czy zdrowsze jest masło czy margaryna bo tak zwani eksperci udowodnią, że najlepszy dla nas jest tłusty karaluch. Kochajmy rolników póki jeszcze daje im się prawo nas żywić!
+1

Guest

Chcesz kupić worek ziemniaków to krzyknie Ci cenę jak za tonę. Kiedyś przywieźli mi ziemniaki na zimę to wysypał dwa worki i wybrałem wiadro zgniłych. Jak kazałem zabrać to jeszcze miał pretensje. Zaveh
+5

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
A ten napis ,głód poczujesz ,rolnika uszanujesz ,to do kogo ,co my zwykli ludzie jesteśmy winni ,że nie możecie się dogadać.Jak zwykły człowiek,nie kupi Wy nie zarobicie,trochę ten przytyk nie namiejscu

Jak rolnik nie wychoduje to bedzisz żywić sie powietrzem i energią słoneczną

To sciagne skad taniej.

Polska spichlerzem europy to mit i bujda. My od lat jemy importowane mieso i zboze. Nasze jest za drogie, bo pewna grupa ludzi lubi tylko plakac, przywileje i brac kolejne kredyty ulgi i doplaty.
+10

Guest

Cytuję Guest:
Co by nie napisał i tak źle,najlepiej napisać,że ludzie ,to ciemnogród.Ale po postulatach widać,że tylko chcecie i żądacie,ja też bym chciał ,jak dobrze ktoś napisał, też jestem przewoźnikiem i muszę płacić.

Ciemnogród ponieważ duża grupa osób nie ma pojęcia tego jak dużo zależy od rolników i od innych przedsiębiorców bo wszystko co się kręci wokół rolnictwa przetwórstwa czy też handlu czy transportu itp zawodów. Wszyscy tworzymy całość i kompletny zgrany zespół.Wlasnie zespół .. ale niestety nie wszyscy to rozumieją bo krytykują ale nie patrzą jak to ważne dla wszystkich działalności.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
POPIERAM PROTESTY! POLITYCY UE ŻYJĄ W ODERWANIU OD REALNEGO ŻYCIA, CZAS SPAŚĆ NA ZIEMIĘ! NIE TYLKO W TEJ SPRAWIE.

Rolnicy żyją w oderwaniu od zasad rynkowych.
Przedsiębiorcy nie są tak głaskani jak rolnicy.

jaka działalność prowadzisz?
+10

Guest

Cytuję Guest:
Strajkujcie sobie w Warszawie pod Ministerstwem albo w Brukseli. Za co utrudniacie życie normalnym ludziom, którzy mają swoje sprawy do pozałatwiania, śpieszą się gdzieś itd.
Nie popieram takich form protestów.

na zakupy?czy może na paznokcie ?albo tańce ? to straszne...
+8

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
A ten napis ,głód poczujesz ,rolnika uszanujesz ,to do kogo ,co my zwykli ludzie jesteśmy winni ,że nie możecie się dogadać.Jak zwykły człowiek,nie kupi Wy nie zarobicie,trochę ten przytyk nie namiejscu

Jak rolnik nie wychoduje to bedzisz żywić sie powietrzem i energią słoneczną

ewentualnie robaczkami...
+2

Guest

Co by nie napisał i tak źle,najlepiej napisać,że ludzie ,to ciemnogród.Ale po postulatach widać,że tylko chcecie i żądacie,ja też bym chciał ,jak dobrze ktoś napisał, też jestem przewoźnikiem i muszę płacić.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież