Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (4)
O TRASIE ŚREDNICOWEJ NA SESJI

Wielu milionów złotych potrzebuje Szpital Barlinek Sp. z o.o. na spłaty swoich zobowiązań. Po raz kolejny na sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajmowali się wnioskiem prezes szpitala, o dokapitalizowanie, czyli przekazanie pieniędzy, na spłatę zaległości.

 

REKLAMA

Przypomnijmy, że na 2024 rok, radni przeznaczyli w budżecie, 3 mln zł dla lecznicy. W uzasadnieniu do projektu uchwały w sprawie przekazania szpitalowi 500 tys. zł, napisano m.in., że szpital posiada ponad 2,6 mln zł zobowiązań wymagalnych, na dzień 20 lutego br. W tym 1.241.638 zł z tytułu zaległ uch składek względem ZUS. Nie wpłacenie pieniędzy dla ZUS, może skutkować cofnięciem całkowitym, wszystkich udzielonych przez ZUS układów ratalnych. W związku m.in. z tym, zarząd szpitala zawnioskował do radnych o 1 mln 23 tys. zł. Po dyskusji radni przekazali szpitalowi 500 tys. zł, bo taką kwotę zaproponował burmistrz Dariusz Zieliński w uchwale. Warto dodać, że na sesji nie pojawiła się ani prezes Szpitala Barlinek Sp. z o.o., ani jego główna księgowa. 

Całość dyskusji nad tym tematem, w materiale filmowym od 19. minuty jego trwania.

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

+9

Guest

Pamiętamy ,jak szukali nowego prezesa szpitala, padła propozycja na pana Siar.... ,tylko obecny burmistrz nie wyraził zgody ,bo nie bardzo panowie się lubią.Tylko ,że tu nie chodzi ,czy kogoś lubię czy nie aby dobrze rządził.
+9

Guest

Ratować szpital za wszelką cenę. Zdrowia i życia ludzkiego nie należy przeliczać na pieniądze.
Dofinansować szpital a nie ławeczki, fontanny i figurki zwierząt.
+15

Guest

Cytuję Guest:
Czy szpital ma już postawioną diagnozę? Skuteczne leczenie to postawienie prawidłowej diagnozy i leczenie przyczyn nie objawów.Długotrwałe leczenie objawowe niesie za sobą skutki uboczne. Nasuwa się pytanie czy Powiat dorzuci coś do kroplówki?


Diagnoza jest taka, że powstanie tam hotel, za wasze pieniądze.
Już jest robiony parking dla gości.
+15

Guest

Stare powiedzenie - Jaki Pan taki Kram. Wina za szpital to wina właściciela , a jest nim gmina , pamiętam jak burmistrz chwalił się jaki sukces jest w przejęciu szpitala , wyborcy pamiętają komu zawdzięczją wydatki milionowe w dotacji szpitala to wina władż powiatu i burmistrza i taka jest prawda
+8

Guest

Burmistrz tak jak przy średnicówce powie, że nic nie może.
Ten szpital ma upaść i tam ma powstać hotel.
Czego wy nie rozumiecie?
To burmistrza ostatnia kadencja. Mu juz nie zalezy.
+20

Guest

Czy szpital ma już postawioną diagnozę? Skuteczne leczenie to postawienie prawidłowej diagnozy i leczenie przyczyn nie objawów.Długotrwałe leczenie objawowe niesie za sobą skutki uboczne. Nasuwa się pytanie czy Powiat dorzuci coś do kroplówki?
+32

Guest

No to o czym to świadczy ,że na tak ważnej sesji nie ma tak ważnych osób ze szpitala.Wifac od razu ,że obu paniom nie zależy ,aby kasa do portfela wpadała,wstyd Pani Prezes
+35

Guest

Szpital posiada zadłużenie na ponad 2 i pół miliona. Jest marzec. W budżecie przeznaczone 3 miliony. Jeśli szpital ma zaległości i nie spłaca zobowiązań, to w następnym miesiącu znowu będzie miał długi, miasto przekaże pieniądze i tak w kółko. Jaka kwota nie była by zaplanowaną na szpital w budżecie zawsze będzie za mało, bo szpital wciąż generuje nowe długi

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież