Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
1.3095238095238 1 1 1 1 1 Ocena 1.31 (42)
FORUM KOBIET

Dnia 9 marca br. dzięki uprzejmości Radnej Powiatu w Myśliborzu Wioletty Drzewińskiej, uczestniczyłyśmy w Forum Kobiet zorganizowanym przez Parlamentarny Zespół Spraw Kobiet. Wydarzenie miało miejsce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, w Sali Kolumnowej.

Zaproszenie otrzymało 250 kobiet - kandydatek w nadchodzących wyborach samorządowych 2024 r. Honorowymi patronkami wydarzenia były Vicemarszałkinie p. Monika Wielichowska i p. Dorota Niedziela. Spotkanie otworzyła posłanka Wanda Nowicka i zaprosiła nas do udziału w dwóch panelach: Droga do polityki, z ruchów społecznych do rządu oraz Samorządy – miejsce dla aktywnych kobiet. W pierwszym panelu posłanki Katarzyna Kotula – minister ds. Równości, Barbara Nowacka – minister Edukacji Narodowej, Marzena Okła-Drewnowicz – minister ds. Polityki Senioralnej, Agnieszka Buczyńska – minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Joanna Scheuring-Wielgus – viceminister ds. Kultury i Dziedzictwa Narodowego podzieliły się z nami swoimi historiami o drodze do polityki.

W drugim panelu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – minister ds. Rodziny i Polityki Społecznej, Magdalena Biejat – vicemarszałek Senatu, oraz posłanki: Elżbieta Polak, Barbara Oliwiecka i Justyna Białczak podzieliły się z nami wiedzą o samorządach każdego szczebla, o radościach i troskach związanych z ich funkcjonowaniem. Prywatnie rozmawiałyśmy z panią vicemarszałek Moniką Wielichowską o problemie barlineckiego szpitala i trudnościach związanych z walką o czyste powietrze w Barlinku. Podbudowane i zainspirowane udałyśmy się na zwiedzanie budynku sejmu. Robi wrażenie!

 

Alicja Kowalewska
Bernarda Lewandowska