Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
2.0666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 2.07 (15)
KIEDY NOWA BURMISTRZ I RADNI OBEJMĄ SWOJE STANOWISKA?

Opadają emocje, związane z wyborem na stanowisko burmistrza i radnych barlineckiej Rady Miejskiej. Na naszej stronie podawaliśmy ich wyniki. Teraz do naszej redakcji napływają pytania, kiedy nowa burmistrz, Bernarda Lewandowska obejmie swój urząd. Podobne pytanie dotyczą radnych.

 

REKLAMA

W związku z tym prezentujemy stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej, która wyjaśnia zadawane w tej sprawie zapytania. 

 

„Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40, 572, 1463 oraz 1688) pierwszą sesję nowo wybranej rady gminy zwołuje komisarz wyborczy na dzień przypadający w ciągu 7 dni po upływie kadencji rady. Należy zauważyć, że obecna kadencja rad upłynie w dniu 30 kwietnia 2024 r.

Jednocześnie Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że zgodnie z art. 29a ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym w celu złożenia przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) ślubowania komisarz wyborczy powinien zwołać sesję rady na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia zbiorczych wyników wyborów wójtów na obszarze kraju.

Jednakże z uwagi na to, że zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym kadencja wójta (burmistrza, prezydenta miasta) rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia kadencji rady gminy lub wyboru go przez radę gminy i upływa z dniem upływu kadencji rady gminy, zwołanie w tym terminie sesji rady w celu złożenia ślubowania przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) jest niemożliwe.

Jednocześnie Państwowa Komisja Wyborcza zobowiązuje komisarzy wyborczych do uwzględnieniu w porządku obrad pierwszej sesji nowo wybranej rady ślubowania wójta (burmistrza, prezydenta miasta).”

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+10

Guest

Cytuję Guest:
Od 8 maja ma być dostęp do wszystkich specjalistów n Barlinku no i tomograf.

A ilu tu specjalistów zostało. Taki dostęp jest, że nawet swojego lekarza nie mam. Rodzice z dziećmi jeżdżą do pediatry do Lipian, Gorzowa, Pyrzyc, Choszczna. Jaki dostęp, jak tu specjalistów już dawno nie ma.
+12

Guest

Pani Prezes szpitala prawdopodobnie rozważa rezygnację z funkcji Prezesa dobrze ze prowadzone są rozmowy ze specjalistami mam nadzieję ze Prezesa też bèdziemy mieli

Guest

Pani Burmistrz jestem przekonany , że będzie dobrze a ci wszyscy którzy piszą to przecież ci którzy nie pogodzili się z przegraną . Barlinek dosyć stracił za poprzedniego burmistrza który nie tylko nic nie robił ale jeszcze dobre inicjatywy niszczył.
+12

Guest

Cytuję Guest:
Najważniejsze to działanie na rzecz mieszkańców i miasta.Każdy mieszkaniec zasłużył na to by żyć w lepszym mieście, gminie.I burmistrz i rada są od tego by dbać , rozwiązywać problemy ludzi.

Słowa klasyka cyt: "Naród ma takiego przywódcę na jakiego sobie zasłużył" Niebawem się przekonamy na co zasłużyliśmy. Mam nadzieja , że będzie lepiej niż było przez ostatnie dwie kadencje. Tego życzę nam wszystkim.
+5

Guest

Ważniejsze pytanie, to kiedy będą rozpisane te wybory uzupełniające w okręgu Lewandowskiej, bo na razie jak widać zamiast 15 Radnych będzie obradować tylko 14, czyli znowu niepełny skład jak przed samymi wyborami.
+18

Guest

Najważniejsze to działanie na rzecz mieszkańców i miasta.Każdy mieszkaniec zasłużył na to by żyć w lepszym mieście, gminie.I burmistrz i rada są od tego by dbać , rozwiązywać problemy ludzi.
-11

Guest

Cytuję Guest:
- " z pustego i Salomon nie naleje" i nie skończyło się jak do tej pory na na rzucanych ochłapach i obiecankach !!!,a co do tej "kadry merytorycznie przygotowanej " to efekty widać jak na dłoni.

co widać? A znasz już "kadrę"? Bo jakoś oprócz wybranych radnych nic więcej nie jest znane. A może to radni nie spełniają twoich oczekiwań? Zmienić!!!!
+12

Guest

Cytuję Guest:
Kadra merytorycznie przygotowana efekty bedą widoczne mieszkańcy oczekują zmian I realizacji programu ja osobiście będę śledził rozwòj szpitala

Jaki szpital? Kto ogłosi upadłość szpitala? Audyt jest gotowy! Kto ma odwagę?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież