Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dziurawe miasto
Najpierw śnieg, teraz opady deszczu sprawiają, że po niektórych ulicach nie ma jak się poruszać. – Mieszkam na ulicy Stodolnej – pisze do naszej redakcji pan Kazimierz. – Od lat mówi się o konieczności jej remontu. Doprowadzenia kanalizacji i diabli wiedzą, czego jeszcze.

A efektem tych prac ma być jezdnia, po której da się normalnie jeździć, a chodnikiem, chodzić. Tyle tylko, że mówienie nic nie daje. Niech ktoś, od kogo zależy stan tej ulicy, przejdzie po niej w taki dzień jak dzisiaj (25 luty). Zapewniam, że zostanie ochlapany przez przejeżdżające samochody, które wpadają tam w spore dziury. Niech ten ktoś, przejdzie do pojemników na śmieci. Zobaczymy, jak będzie skakał z jednego suchego miejsca w drugie. To wstyd, żeby ulica prawie w centrum miasta tak wyglądała.

- Panowie urzędnicy, co wy na to? Pytanie to pozostawimy magistrackim urzędnikom. Wiemy, że śledzą, co dzieje się na naszym portalu. Może więc odpowiedzą? Swoją drogą ulica Stodolna to tylko kropla w morzu problemów, z jakimi muszą się borykać piesi i kierowcy. Ogromne dziury straszą na ul. 31 Stycznia. Z parkingu, przy sklepie Bimex, trudno wyjechać. Koleiny, że aż strach. Nie lepiej jest na głównej ulicy miasta. Pozapadane studzienki, dziury, co kilka metrów. Wcale nie lepiej jest na ul. Szpitalnej, Jeziornej (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1), Gorzowskiej.

REKLAMA

Przykładów można by mnożyć. Tylko, czy to coś pomoże? Kilka dni temu, w czasie padającego deszczu, widziałem, jak drogowcy łatali dziury na ul. 1 Maja. Jeden miotłą wygarniał wodę z dziur. Drugi sypał łopatę czarnej mazi i ubijał ją nogą. Po dwóch dniach, nie było śladu po tej pracy. Ot taka nasza Polska rzeczywistość.
js

Foto: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież