Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
TURNIEJ SZACHOWY W PRZELEWICACH

W dniu 20 kwietnia 2024r o godzinie 10.00 rozpoczął się Turniej Szachowy w Przelewicach. Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Przelewice. Na starcie zawodów stanęli zawodnicy z Skoczka Choszczno, SP3 Choszczno, Klubu z Pyrzyc, LASKERA Barlinek i LASKERA Przelewice. Ogółem 48 zawodników.

  

REKLAMA

 

Zawody szachowe zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych dla szkół podstawowych tj. grupa A - uczniowie klas I-III. Natomiast grupa B uczniowie klas IV-VIII. W turnieju  uczestniczyło 7 zawodników z LASKERA Barlinek. Nasi zawodnicy wystąpili w koszulkach i czapeczkach z napisem LASKER Barlinek, które zostały ufundowane przez sponsora Gała Meble z Twardogóry. Turniej szachowy został rozegrany na dystansie 7 rund po 10 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu LASKER Przelewice Bogdan Pecuch wspomagany przez kolegę Krzysztofa Dłużyńskiego z Klubu Szachowego Skoczek Choszczno.

Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych grupach. W grupie klas IV - VIII zwyciężyła Amelia Kalita z Klubu Skoczek Choszczno uzyskując 6,5 punktu. Drugie miejsce zajął Michał Landziński uzyskując 6 punktów. Trzecie miejsce zajął Seweryn Podyma uzyskując 5,5 punktu. Czwarte miejsce zajął Natan Karwecki uzyskując 5 punktów. Wszyscy z LASKERA Barlinek. Dobry występ odnotował Iwo Sulikowski z LASKERA Barlinek dla którego był to pierwszy turniej na wyjeździe. Wymieniony zajął 11 miejsce. W ostatniej rundzie pokonał jednego z najlepszych zawodników.

W grupie klas I -III zwyciężył Kukwa Mateusz, który zdobył 6 punktów z klubu Skoczek Choszczno. W tej kategorii wystąpiło dwóch zawodników z LASKERA Barlinek. Ich występ na szachownicach w Przelewicach należy zaliczyć do udanych. Tymon Owczarek zajął 4 miejsce a Mikołaj Bednarek był na pozycji 5. Obaj zawodnicy uzyskali taki sam wynik - 5 punktów. W tej kategorii rywalizowało 23 zawodników.

Oceniając występ zawodników z Laskera Barlinek należy stwierdzić, że wszyscy stanęli na wysokości swoich możliwości. Gra super. Do Barlinka zabraliśmy 2 medale i 7 nagród rzeczowych. Podczas trwania turnieju szachowego dzieci miały zapewniony bufet z napojami i smacznymi bułkami. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

 

Opracował: Krzysztof Wolski - nadesłane 

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież