wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
TURNIEJ SZACHOWY W PRZELEWICACH

W dniu 20 kwietnia 2024r o godzinie 10.00 rozpoczął się Turniej Szachowy w Przelewicach. Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Przelewice. Na starcie zawodów stanęli zawodnicy z Skoczka Choszczno, SP3 Choszczno, Klubu z Pyrzyc, LASKERA Barlinek i LASKERA Przelewice. Ogółem 48 zawodników.

Zawody szachowe zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych dla szkół podstawowych tj. grupa A - uczniowie klas I-III. Natomiast grupa B uczniowie klas IV-VIII. W turnieju  uczestniczyło 7 zawodników z LASKERA Barlinek. Nasi zawodnicy wystąpili w koszulkach i czapeczkach z napisem LASKER Barlinek, które zostały ufundowane przez sponsora Gała Meble z Twardogóry. Turniej szachowy został rozegrany na dystansie 7 rund po 10 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu LASKER Przelewice Bogdan Pecuch wspomagany przez kolegę Krzysztofa Dłużyńskiego z Klubu Szachowego Skoczek Choszczno.

Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych grupach. W grupie klas IV - VIII zwyciężyła Amelia Kalita z Klubu Skoczek Choszczno uzyskując 6,5 punktu. Drugie miejsce zajął Michał Landziński uzyskując 6 punktów. Trzecie miejsce zajął Seweryn Podyma uzyskując 5,5 punktu. Czwarte miejsce zajął Natan Karwecki uzyskując 5 punktów. Wszyscy z LASKERA Barlinek. Dobry występ odnotował Iwo Sulikowski z LASKERA Barlinek dla którego był to pierwszy turniej na wyjeździe. Wymieniony zajął 11 miejsce. W ostatniej rundzie pokonał jednego z najlepszych zawodników.

W grupie klas I -III zwyciężył Kukwa Mateusz, który zdobył 6 punktów z klubu Skoczek Choszczno. W tej kategorii wystąpiło dwóch zawodników z LASKERA Barlinek. Ich występ na szachownicach w Przelewicach należy zaliczyć do udanych. Tymon Owczarek zajął 4 miejsce a Mikołaj Bednarek był na pozycji 5. Obaj zawodnicy uzyskali taki sam wynik - 5 punktów. W tej kategorii rywalizowało 23 zawodników.

Oceniając występ zawodników z Laskera Barlinek należy stwierdzić, że wszyscy stanęli na wysokości swoich możliwości. Gra super. Do Barlinka zabraliśmy 2 medale i 7 nagród rzeczowych. Podczas trwania turnieju szachowego dzieci miały zapewniony bufet z napojami i smacznymi bułkami. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Opracował: Krzysztof Wolski - nadesłane