Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
MAJÓWKA PRL DZIEDZICE 2024 JUŻ ZA NAMI!

1 Maja na placu przy Muzeum Woldenbergu i Wsi Dziedzice zgromadził ok. 200 osób. W zeszłym roku Muzeum otworzyło ekspozycje PRL-u pokazującą życie codzienne w tamtych czasach. Dlatego już drugi raz przy pomocy Sołectwa Dziedzice organizowana jest majówka jak za dawnych lat.

 

REKLAMA

 

Zaszczycili nas goście z władz wojewódzkich. V-ce Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz, V-ce Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Marcin Przepióra, Burmistrzyni Barlinka Elekt Bernarda Lewandowska. Wydarzenie zaszczycił Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, który stylowo wjechał fantastycznie utrzymanym Fiatem FSO z czasów PRL-u. Samochód, który zagrał w wielu filmach był atrakcją do robienia pamiątkowych fotek. 

Wszystkich gości witali Prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Dziedzic Grażyna Leszkiewicz i Sołtys Emanuel Wysoczański. Imprezę prowadziła Kasia Mielcarek, która otrzymała tytuł Honorowego członka Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic. Przez kilka godzin trwał program artystyczny. Wystąpili: MZ Band, Irek Band, Zespół Śpiewaczy Barliniacy, Zespół Wokalny z MGDK Pełczyce, Józef Nowicki. Była tez prezentacja malarstwa artystów z ZPTS: Danuty Olszewskiej, Katarzyny Mielcarek, Bronisława Pilicha. Strefę zabaw dla dzieci zrealizowały Sołectwa z Dzikówka i Łubianki. Dużymi grupami przyjechali na majówkę goście z Klubu Seniorów Złota Strzecha i Związku Emerytów i Rencistów w Barlinku.  Impreza przy pięknej pogodzie trwała do wieczora. Foto relacja  Danusia Olszewska. Członkowie Stowarzyszenia społecznie wraz z osobami wspierającymi i Sołectwem Dziedzice zorganizowali kolejną wspaniałą imprezę. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych super projektów.

 

Tekst: Organizatorzy - nadesłane

Foto: Danuta Olszewska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież