Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 sobota 27 lipca 2024r.   imieniny: Alfons, Alfonsyna, Aureli

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
MŁODZI GŁOSUJĄ - WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 2024 W SP 4

Tegoroczny projekt w „Młodzi głosują” wiąże się z wyborami do Parlamentu Europejskiego 2024. Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzą się więcej o roli Parlamentu Europejskiego, zrozumieją jak Unia Europejska wpływa na nasze codzienne życie i poznają jak obywatelki i obywatele mogą partycypować w europejskiej demokracji. Społeczność uczniowska zyska okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na kandydujące ugrupowania polityczne i dać znać o swoich poglądach.

 

REKLAMA

 

Od 1995 roku w projektach „Młodzi głosują” wzięło udział kilka tysięcy szkół, a ponad 3 miliony uczniów zagłosowało w szkolnych wyborach.

W tygodniu przed otwarciem lokali wyborczych grupa uczestników i uczestniczek przeprowadziła symulację wyborów w szkole. Zrobiła to pod opieką nauczyciela i ze wsparciem dostarczonych przez CEO  poradników, materiałów oraz wskazówek.

W naszej szkole do projektu przystąpiła klasa 8 a ( drugi raz w tym roku szkolnym).Co udało się zrobić?

  • Uczniowie wykonali profrekwencyjne plakaty
  • Korzystając z aplikacji Latarnik wyborczy mogli sprawdzić swoje poglądy
  • Przygotowali miejsce do wyborów i przeprowadzili wybory wśród uczniów klas 7 i 8 ( wyniki szkolnych wyborów po 9. czerwca br )
  • Koordynator projektu wzięła udział w webinarium ,,Młodzi głosują: ostatni dzwonek przed wyborami! ‘’
  • Do zrealizowania mamy jeszcze trzy scenariusze w ramach lekcji wos-u.

Realizując ten projekt młodzież mogła nauczyć się postaw obywatelskich i zrozumieć, jak ważne są  prawa wyborcze.        

 

Koordynator projektu Anna Mariańska - nadesłane  

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Głosuję w każdych wyborach,wszystkie są ważne. Głosuję bo nie chcę aby ktoś decydował za mnie. Głosuję, bo nie chcę czekać na przejściach granicznch po 26 godzin. Z widziałem prawie całą Europę, część Azji i północ Afryki i nie chcę aby ktoś inny za mnie decydował jak ma wyglądać moje życie. Dlatego Głosuję!!!

Już wkrótce nie będziesz musiał podróżować , to Afryka i Azja przyjadą do Ciebie , z uśmiechem .
-1

Guest

Głosuję w każdych wyborach,wszystkie są ważne. Głosuję bo nie chcę aby ktoś decydował za mnie. Głosuję, bo nie chcę czekać na przejściach granicznch po 26 godzin. Z widziałem prawie całą Europę, część Azji i północ Afryki i nie chcę aby ktoś inny za mnie decydował jak ma wyglądać moje życie. Dlatego Głosuję!!!
+12

Guest

Pani Anna Mariańska nauczycielka z pasją , szanuje uczniów a oni Ją. Przekazuje wiedzę w standardowy i wychodzący poza standardy styl. Jestem pewna , że po wielu nawet latach wychowankowie będą pamiętali zaangażowanie w ich rozwój , a ja zwyczajnie dziękuję, bo młodzież to przyszłość.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież