Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
INWESTYCJA NA TERENIE STAREGO TARTAKU

Do naszej redakcji, dotarło pytanie w sprawie inwestycji, jaka prowadzona jest na terenie tzw. Starego Tartaku. Nasz czytelnik pyta, czy planowane tam budynki, z apartamentami, wpisują się w Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, tamtego terenu. Jak podkreśla, o tym, że będą tam wybudowane m.in. trzy segmenty z apartamentami, dowiedział się z informatora Gmina Barlinek w latach 2019 - 2023.

 

REKLAMA

 

Oto odpowiedź, jaką dostaliśmy z Urzędu Miejskiego w tej sprawie:

 

„Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy ulicami: Jeziorną, Gorzowską i brzegiem Jeziora Barlineckiego – tzw. „Starego Tartaku” przyjętego uchwałą nr LV/461/2018 Rady Miejskiej w Barlinku z dnia 28 czerwca 2018 r., przeznaczeniem terenu Starego Tartaku, na którym prowadzone są obecnie przez inwestora prace, są usługi turystyki. Plan ustalił tam zabudowę w formie zabudowy pensjonatowej. Na niniejszym terenie dopuszcza się zabudowę związaną z przeznaczeniem terenu na, plenerowe urządzenia i obiekty rekreacyjno-sportowe, wiaty, place zabaw, zieleń wraz z obiektami małej architektury, ścieżki pieszo-rowerowe, obiekty, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, miejsca postojowe, drogi wewnętrzne. Prowadzenie prac budowlanych jest możliwe po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, w tym np. decyzji administracyjnej pozwolenia na budowę. Zgodność projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jest badana przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Procedurę wydania decyzji przeprowadza organ budowlany, w tym przypadku Starosta Powiatu Myśliborskiego.”

 

Jacek Słomka

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież