Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (4)
NA CO PRZEZNACZONO WYEMITOWANE OBLIGACJE?

W poprzedniej kadencji samorządu terytorialnego, radni podjęli decyzję, o wyemitowaniu obligacji na kwotę 12 mln zł. Wtedy też radny Cezary Krzyżanowski pytał, czy cześć tej kwoty przeznaczona zostanie dla Szpitala Barlinek Sp. z o.o.?

 

REKLAMA

Odpowiedź ówczesnego burmistrza Dariusza Zielińskiego była jednoznaczna, nie. Znając kłopoty finansowe lecznicy, zapytaliśmy o wspominane obligacje. Na jaką kwotę je wyemitowano, na co zostały przeznaczone, czy może część pieniędzy trafiła jednak do szpitala? 

 

W odpowiedzi z barlineckiego Urzędu miejskiego czytamy.

 

„Zgodnie z podjętą uchwałą przez Radę Miejską w Barlinku, gmina w 2023 roku wyemitowała obligacje na kwotę 7 mln zł., z przeznaczeniem na wykup wcześniej zaciągniętych zobowiązań i częściowe pokrycie budżetowego deficytu w roku 2023. Rozszerzając odpowiedź o kwestię szpitala; Gmina Barlinek w 2023 roku dofinansowała barlinecki szpital w kwocie ponad 5.400.000 zł, a łącznie w latach 2018 – 2023 w wysokości ponad 17 mln zł. W roku bieżącym, na dokapitalizowanie szpitala, w budżecie gminy Barlinek zaplanowano kwotę 3 mln zł.”

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

-3

Guest

Cytuję Guest:
Ale za to szacunek dla Izby przyjęć,pełna kultura , siedziałam na korytarzu i wszystko szło sprawnie ,pani oddziałowa wolała z pełną kulturą każdego pacjenta wolała po kolei ,bardzo grzecznie .Panowie ratownicy również.Naprawde,jestem pod wrażeniem ,tak powinno się odbywać przyjęcie do szpitala .

Oby nie. Oczekiwanie godzinami. Czekasz , aż panie zrobią sobie kawę , pogadają a ty siedź i czekaj , będziesz żyć albo nie. Chyba byłaś w innym szpitalu. Kilkukrotnie byłem i nie zauważyłem takiego podejścia jakie odpisałaś.
+3

Guest

Ale za to szacunek dla Izby przyjęć,pełna kultura , siedziałam na korytarzu i wszystko szło sprawnie ,pani oddziałowa wolała z pełną kulturą każdego pacjenta wolała po kolei ,bardzo grzecznie .Panowie ratownicy również.Naprawde,jestem pod wrażeniem ,tak powinno się odbywać przyjęcie do szpitala .
-3

Guest

Nie dałbym złamanego grosza , trzymają ludzi po trzy dni bez jedzenia ,człowiek czeka na zabieg ,później mu się mówi ,że nie będzie zabiegu ,bo pan doktor cały czas operuje .Tylko pan doktor ma przerwę na śniadanie i kawę.Pacjent ma się nie odzywać i grzecznie czekać.Pani burmistrz może pani to czyta i Pan prezes też,może powinno się coś zmienić,że pacjent też człowiek i to chory.Leze na oddziale , widzę i słyszę co tu się wyprawia .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież