Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
1.7142857142857 1 1 1 1 1 Ocena 1.71 (28)
DIETY RADNYCH WYŻSZE O OKOŁO 80  PROCENT

Zasadami przyznawania diet, oraz zwrotu kosztów podróży służbowych radnych, zajmowano się m.in. w trakcie ostatniej sesji Barlineckiej Rady Miejskiej.

 

REKLAMA

Zanim radni rozpoczęli dyskusję nad tym punktem, głos zabrała przewodnicząca komisji Finansowo - Budżetowej i Planowania Przestrzennego, Alicja Kowalewska. W swoim wystąpieniu poinformowała, że w imieniu członków komisji wycofuje wniosek, który miał być głosowany w trakcie procedowania tego punktu. Jak się później okazało, wniosek dotyczył zwiększenia już zaproponowanych stawek diet radnych, jeszcze o 2 procent. W trakcie dyskusji głos zabrał radny Cezary Krzyżanowski, oraz wspomniana radna A. Kowalewska. W jej trakcie mówiono m.in. o tym, że diety radnych po raz ostatni, ustalono w czerwcu 2012 roku. Radny Krzyżanowski zwrócił uwagę, że od tego czasu ogólna inflacja wyniosła około 39 procent. Dziwił się, dlaczego teraz diety radnych podnosi się o około 80 procent.

 

Projekt uchwały i całość dyskusji w materiale filmowym.

 

Już po zakończeniu głosowania w tej sprawie, radna A. Kowalewska zasugerowała, zwracając się do radnego Krzyżanowskiego, że z diety można zrezygnować.

 

Po głosowaniu, nowe stawki diet radnych wyglądają następująco:

- przewodniczący Rady Miejskiej - 2791,40 zł

- wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - 2362 zł

- przewodniczący komisji RM - 2362 zł

- pozostali radni - 1717,84 zł

 

Za przyjęciem zaproponowanych stawek w projekcie uchwały, zagłosowali radni: Paulina Hes, Katarzyna Jóźwiak, Alicja Kowalewska, Sylwester Łuczak, Cezary Michalak, Jacek Poleszczuk, Tomasz Strychalski, Rafał Szczepaniak, Wojciech Szymaniak, Jacek Świercz, Ewelina Witkowska, Anna Zięcina.

 

Przeciwko zagłosował radny Cezary Krzyżanowski.

 

Nie brał udziału w sesji radny Artur Paluch.       

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+11

Guest

Rodzice uczyli mnie, że naprawę najlepiej zacznij od siebie.
Popraw samopoczucie komuś a sam się lepiej poczujesz.
Daj coś od siebie ale nie oczekuj za to zapłaty.
Uszczęśliw kogoś a sam będziesz szczęśliwszy.
Po IV sesji Naszych włodarzy wyłania się obraz, że mieli innych nauczycieli.
wyszli z założenia nakarm się sam a jak się uda i coś zostanie nakarm innych!!!
+25

Guest

Radni, dlaczego tylko 80%?
Plebs wybrał to niech plebs teraz w daninach oddaje na wasze diety? Zamiast zakasać rękawy i do pracy, skoro lud wybrał to wasze pierwsze decyzje dotyczą kasy. Byście się wstydzili...
Co będzie kolejne? Wprowadzenie podwyżek na wywóz śmieci? Dodatkowe podatki, dodatkowe opłaty wprowadzone pod nazwą "zmienne" do rachunków za wodę?
80% podwyżki .... WSTYD.
+40

Guest

Widać, że w ciągu 5 lat inflacja to tylko 80 procent. Jakoś nie widzę tego w swojej emeryturze. Chyba czas w politykę...co najmniej na radnego. Przez 42 lata w zębach do ZUS płaciłem...i co ? Aktualnie mam ,,dietę,, przewodniczącego...ha ,ha, ha...żyć czy umierać...
-4

Guest

Cytuję Guest:
A co taka cisza o podwyżkach dla sołtysów i strażaków? A 2 radne Witkowska i Zięcina mają podwójną podwyżkę i też cisza?????

Sołtysów zostaw w spokoju. Oni i tak by cokolwiek uzyskać od gminy przechodzą drogę przez mękę!!!
+34

Guest

Cytuję Guest:
Wyrażę się krótko
Tak beznadziejnej Rady Miasta nie mieliśmy od 1998 roku

Też tak sądzę .Zgłaszać co jest do zrobienia każdy obywatel może to zrobić .Radni muszą to zrobić!!
+27

Guest

Cytuję Guest:
Krzyżanowski świetny aktor, niby był przeciw ale w sumie nie złożył wniosku o obniżeniu;-)

Po co miał to robic skoro jest na spalonej pozycji i tak sobie z niego żartują. W tym gronie mądrych inaczej nie ma z kim gadać. Niestety takich sobie radnych wybraliście. Raczej nic nie zrobią tylko kaskę przygarną. Gratulacje dla mieszkańców i wesołych podwyżek!!!
+49

krytyk

Punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. Najedliście się kiełbasy wyborczej ? To teraz będziecie jeszcze popijać wodę po tej kiełbasie... To nieprawdopodobne jak ludzie szybko zapominają co mówią z mównicy :) okazało się że to były tylko populistyczne wystąpienia.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież