Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

LUX-TRANS

 SEWD Centrum Drewna

 LUX-TRANS


 czwartek 1 sierpnia 2024r.   imieniny: Brodzisław, Konrad, Piotr

Reklama

A A A
3.3571428571429 1 1 1 1 1 Ocena 3.36 (28)
PROTESTOWALI W OBRONIE SZPITALA

Na barlineckim Rynku, 29 lipca br., odbył się protest w obronie barlineckiego szpitala. Oprócz licznej grupy mieszkańców miast, przybyli na niego lekarze barlineckiej lecznicy, pielęgniarki, osoby pracujące w szpitalu, radni Rady Miejskiej Barlinka, myśliborskiej Rady Powiatu, myśliborskiej Rady Miejskiej.

 

REKLAMA

Przesłanie protestu było jedno. Szpital musi istnieć. Wyrażano obawy, że obecny prezes lecznicy, tego nie gwarantuje. Zabierający głos w dyskusji lekarze, przedstawili swój punkt widzenia na to, co dzieje się w szpitalu. Powiedzieli, dlaczego po 30 latach pracy, musieli z niej zrezygnować.

W materiale filmowym przedstawiamy wszystko, co w poniedziałkowe popołudnie działo się w centralnym punkcie miasta, barlineckim Rynku.

 

Jacek Słomka

 

 

Protest w obronie Szpital Barlinek

Opublikowany przez Barlinek24.pl Poniedziałek, 29 lipca 2024

 

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
jestem bardzo ciekawy czy mieszkańcy którzy tak licznie na tą kampanię zostali przywiezieni, czy ich gminy
tj. Nowogródek Pomorski, Pełczyce, oraz Myślibórz dołożą się z jakimkolwiek budżetem do pomocy w ratowaniu szpitala ? Czy tylko zostali przywiezieni na sztukę po to by pokrzyczeć ? z tego co obserwowałem na rynku w połowie musiałem wyjść, Kpiną jest że Pan Siarkiewicz tak ochoczo wypowiada się nie pamiętając kto do tych milionowych długów doprowadził przez lata. Pan Krzyżanowski również po przegranej walce zwyczajnie toczy pianę tylko po to by w następnej kadencji znowu prowadzić kampanię rodem z filmu. Mało było Panu agresji w kampanii to ewidentnie posuwa się Pan z każdym dniem coraz dalej, często jednak zapominając o swoich błędach. Wstyd.

Z tego co pamiętam za rządów pana Siarkiewicza wybudowano 3 budynek (łącznik), wszystkie oddziały działały poprawnie i nie było mowy o długu. Kto z milionowymi długami wydawał by tyle pieniędzy na rozbudowę. Zmieniło się później

To właśnie ta inwestycja POWIATU wraz z decyzją Zielinskiego położyła Szpital i gminę na plecy. Sukces okupiony wielomilionowym utworzeniem długu. Wypaczasz fakty człowieku.

Wtedy szpital był powiatowy. Jak mógł położyć gminę na plecy ? Przypomnij za czyich rządów miasto przejęło szpital.

W grudniu 2012 utworzono ze Szpitala spółkę z.o.o i tak bylo to za czasów Z.S jednak udziały były w miare wyrównane pomiędzy Powiat a gminę. Gdy Powiat rozpoczął inwestycję rozbudowy szpitala jako ( udzialowiec większosciowy przeglosowali gminę ) zaczęły sie schody z finansowaniem. Wtedy to gmina wyłożyła pieniądze ale w ramach tego przejęła wtedy 99% udzialów tym samym stając sie wspólnikiem większosciowym. Te decyzje jednak podejmował już Zieliński wraz z radą z 2015 roku.
+6

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
jestem bardzo ciekawy czy mieszkańcy którzy tak licznie na tą kampanię zostali przywiezieni, czy ich gminy
tj. Nowogródek Pomorski, Pełczyce, oraz Myślibórz dołożą się z jakimkolwiek budżetem do pomocy w ratowaniu szpitala ? Czy tylko zostali przywiezieni na sztukę po to by pokrzyczeć ? z tego co obserwowałem na rynku w połowie musiałem wyjść, Kpiną jest że Pan Siarkiewicz tak ochoczo wypowiada się nie pamiętając kto do tych milionowych długów doprowadził przez lata. Pan Krzyżanowski również po przegranej walce zwyczajnie toczy pianę tylko po to by w następnej kadencji znowu prowadzić kampanię rodem z filmu. Mało było Panu agresji w kampanii to ewidentnie posuwa się Pan z każdym dniem coraz dalej, często jednak zapominając o swoich błędach. Wstyd.

Z tego co pamiętam za rządów pana Siarkiewicza wybudowano 3 budynek (łącznik), wszystkie oddziały działały poprawnie i nie było mowy o długu. Kto z milionowymi długami wydawał by tyle pieniędzy na rozbudowę. Zmieniło się później

To właśnie ta inwestycja POWIATU wraz z decyzją Zielinskiego położyła Szpital i gminę na plecy. Sukces okupiony wielomilionowym utworzeniem długu. Wypaczasz fakty człowieku.

Wtedy szpital był powiatowy. Jak mógł położyć gminę na plecy ? Przypomnij za czyich rządów miasto przejęło szpital.
+13

Guest

zmiana burmistrza nastąpiła niedawno , ale warto przypomnieć że p.Zieliński jako burmistrz razem z p.Potyrą jako starostą ogłaszali sukces przejęcia zadłużonego szpitala od powiatu przez Barlinek przyglądali się wtedy radni i to oni są winni całemu złu . , to kompletna nieudolność właścicielska p. Zielińskiego spowodowało taką sytuację szpitala. Ale nowa p. burmistrz powinna mieć odwagę wyjść do protestujących bo niektórzy tam się znaleźli bo szpital jest dla nas mieszkańców ważny, odpowiedzi na forach internetowych nie mogą być sposobem komunikacji burmistrza z mieszkańcami. Mam pytanie , co robią rady nadzorcze spółek gminnych , czy członkowie nie czują się winni , za co brali pieniądze? czas zmienić sytuację gdzie kolesie zasiadają w radach bo tam można dorobić.
-1

Guest

Cytuję Guest:
O ile się nie mylę to zaczęło się od rządów Siarkiewicza. A teraz Zygmunt jest w powiecie i niech się wykaże w walce o fundusze na szpital.

Siarkiewicz nigdy nie zostawi ciepłej posady w Ogrodach Przelewice. Zapomnijcie .
Pamiętacie jak nas miał gdzieś i startował na Burmistrza Myśliborza ??!!!
+4

Guest

Widmo sukcesu takie hasła a tu chodzi w jaki sposób i jaki dorobek ma Pan prezes szpitala. I nie chodzi dajmy szanse, niech się wykaże. Ludzie tu chodzi o służbę zdrowia nie mamy lekarzy. Nie ujmując nie obrażając Pana prezesa mamy człowieka który walczył o burmistrza Kostrzyna nad Odra z marnym skutkiem tam go mieszkańcy znają, był prezesem szpitala został odwołany przez radę nadzorcza. Mamy Pana w Barlinku i mówimy dajmy szanse komu jest nominantem z góry bez konkursu. Widać po tym proteście że nie ma zainteresowania problemem mieszkańców i tu jest problem. W Barlinku będzie umierania to dopiero będzie pobudka
+8

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
jestem bardzo ciekawy czy mieszkańcy którzy tak licznie na tą kampanię zostali przywiezieni, czy ich gminy
tj. Nowogródek Pomorski, Pełczyce, oraz Myślibórz dołożą się z jakimkolwiek budżetem do pomocy w ratowaniu szpitala ? Czy tylko zostali przywiezieni na sztukę po to by pokrzyczeć ? z tego co obserwowałem na rynku w połowie musiałem wyjść, Kpiną jest że Pan Siarkiewicz tak ochoczo wypowiada się nie pamiętając kto do tych milionowych długów doprowadził przez lata. Pan Krzyżanowski również po przegranej walce zwyczajnie toczy pianę tylko po to by w następnej kadencji znowu prowadzić kampanię rodem z filmu. Mało było Panu agresji w kampanii to ewidentnie posuwa się Pan z każdym dniem coraz dalej, często jednak zapominając o swoich błędach. Wstyd.

Z tego co pamiętam za rządów pana Siarkiewicza wybudowano 3 budynek (łącznik), wszystkie oddziały działały poprawnie i nie było mowy o długu. Kto z milionowymi długami wydawał by tyle pieniędzy na rozbudowę. Zmieniło się później

To właśnie ta inwestycja POWIATU wraz z decyzją Zielinskiego położyła Szpital i gminę na plecy. Sukces okupiony wielomilionowym utworzeniem długu. Wypaczasz fakty człowieku.
+9

Guest

Cytuję Guest:
jestem bardzo ciekawy czy mieszkańcy którzy tak licznie na tą kampanię zostali przywiezieni, czy ich gminy
tj. Nowogródek Pomorski, Pełczyce, oraz Myślibórz dołożą się z jakimkolwiek budżetem do pomocy w ratowaniu szpitala ? Czy tylko zostali przywiezieni na sztukę po to by pokrzyczeć ? z tego co obserwowałem na rynku w połowie musiałem wyjść, Kpiną jest że Pan Siarkiewicz tak ochoczo wypowiada się nie pamiętając kto do tych milionowych długów doprowadził przez lata. Pan Krzyżanowski również po przegranej walce zwyczajnie toczy pianę tylko po to by w następnej kadencji znowu prowadzić kampanię rodem z filmu. Mało było Panu agresji w kampanii to ewidentnie posuwa się Pan z każdym dniem coraz dalej, często jednak zapominając o swoich błędach. Wstyd.

Z tego co pamiętam za rządów pana Siarkiewicza wybudowano 3 budynek (łącznik), wszystkie oddziały działały poprawnie i nie było mowy o długu. Kto z milionowymi długami wydawał by tyle pieniędzy na rozbudowę. Zmieniło się później
+20

Guest

Akurat Siarkiewicz , był dobrym zarządzającym ,zawsze znajdzie się taki co będzie krytykował,wielu z nas ma wiele za uszami .Ludzie niech będzie i z kosmosu każdemu trzeba dać szansę ,jeszcze nie słyszałam ,by w dwa miesiące postawić coś zadłużonego na nogi.No nic się nie podoba.
+25

Guest

O ile się nie mylę to zaczęło się od rządów Siarkiewicza. A teraz Zygmunt jest w powiecie i niech się wykaże w walce o fundusze na szpital.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież