Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 SEWD Centrum Drewna


 wtorek 17 września 2024r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Zakład pogrzebowy J.A.R.

Janczarek Ubezpieczenia Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
PYTANIE O PLAŻĘ MIEJSKĄ

List następującej treści dotarł do naszej redakcji. „Ciekawi mnie i pewnie wiele mieszkańców Barlinka, co było przyczyną zanieczyszczenia kąpieliska? W tamtym roku zgłaszałem problem studni, w oczyszczalni ścieków. Studnia ta znajduje się 20 metrów od wejścia na Szlak Przygody, przy płocie obok tamtejszego, zamkniętego parkingu wewnętrznego, po stronie zewnętrznej.

 

REKLAMA

E-CHO Sp. z o.o.

 

Gomex Gometal Krzysztof Goryński

 

Zasłania ją potężna sosna, robi to tak skutecznie, że mało kto ją zauważa. Ziemia wokół jest cały czas wilgotna nawet, jak nie pada deszcz. Sam byłem świadkiem spuszczania zanieczyszczeń z tej studni. Podszedłem bliżej i co się okazało? W studni tej, od strony jeziora znajduje się otwór wylotowy. Wygląda jak szczelina strzelnicza w bunkrze, które studnie mają coś takiego w swojej budowie? To mnie właśnie zaniepokoiło. Minął ponad rok od mojego zgłoszenia i nic się nie zmieniło. Proszę więc redakcję o sprawdzenie tego faktu, może o pobranie próbek gleby z tego miejsca i analizę składu chemicznego. Proszę o odnalezienie i napiętnowanie osób odpowiadających za ten fakt. Jako redakcja macie większe przebicie i możliwości. Pozdrawiam i wierzę w Waszą skuteczność.”

O zakazie kąpieli na kąpielisku miejskim i co było tego przyczyną już pisaliśmy. Skąd zanieczyszczenia w wodzie i o kanalizację na terenie plaży, zapytaliśmy prezesa  Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego „Płonia”, Michała Skowrona.

Potwierdził, że plaża miejska jest podłączona do kanalizacji sanitarnej. To do niej spływają m.in. nieczystości z plaży. Jak podkreśla, nic mu nie wiadomo, o jakiejkolwiek studzience z której mogłyby wypływać nieczystości wprost do Jeziora Barlineckiego. Żadna studzienka nie widnieje na mapach, na których inne tego typu obiekty są zaznaczane. Jak dodaje, gdyby wodę zanieczyściły ścieki z kanalizacji, kąpielisko byłoby zamknięte dłużej, niż tylko trzy dni.

Ze swojej strony prosimy, jeżeli ktoś ma zdjęcie wspominanej studzienki, o przesłanie go do naszej redakcji. Być może ułatwi to jej lokalizację i sprawdzenie, co w niej się znajduje?

 

Jacek Słomka 

 

Komentarze

Guest

Studnia tam jest. Jest to wypływ separatora wybudowanego kilka lat temu z odwodnienia ulicy Flukowskiego, żadne ścieki sanitarne. Cały pas w stronę jeziora od tej studni był przystosowany do filtrowania wód z studzienek ulicznych, z przepompowni koło transformatora na Flukowskiego. Ktoś sieje ferment albo odwraca uwagę od prawdziwej przyczyny, podobne separatory są umieszczone wokół jeziora. Ostatni zamontowano w parku Laskera w zeszłym roku, jako odpływ wód z ulicy Lipowej.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież