BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Radni nie chcą nowego boiska
Trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią powstaną w tym roku w mieście. Mogło być czwarte, przy szkołach na Górnym Tarasie. Jednak większość radnych pomysł ten odrzuciła. Tym samym ci, którzy z nich korzystają, dalej narażeni będą na kontuzje.

Kilka lat temu powstał kompleks boisk przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznym, na Górnym Tarasie. Już podczas budowy zwracano uwagę, że ich nawierzchnia powinna być inna, bezpieczniejsza dla korzystających. Mówiono wtedy także o wymiarach. Jak argumentowali ówcześni radni i nauczyciele wychowania fizycznego, wystarczyły niewielkie zmiany w planie, aby boisko było pełnowymiarowe. Tak się jednak nie stało.

Poprawmy ten bubel
Podczas dwóch ostatnich sesji radni ponownie zajęli się nawierzchnią boisk na Górnym Tarasie.

- Przeznaczmy 300 tysięcy złotych i pokryjmy boiska sztuczną trawą - argumentował Mariusz Maciejewski. - Bez tego trudno z nich w pełni korzystać. A przecież jest to jedyny taki obiekt w tym rejonie. Korzystają z niego zarówno mieszkańcy Górnego Tarasu, jak też ulicy Przemysłowej czy też Zydlungu. Jest to inwestycja naprawdę potrzebna i konieczna. Nie odrzucajmy jej, bo odbędzie się to kosztem zdrowia dzieci i dorosłych, którzy z tych boisk korzystają.

Za wykonaniem sztucznej nawierzchni opowiada się burmistrz Zygmunt Siarkiewicz.

- Powinniśmy to zrobić - mówił. - W przeciwnym razie będziemy ciągle narzekać. Jeśli nie uczynimy tego w tym roku, to już na pewno nie w latach następnych. Chociażby ze względu na ilość innych pilnych inwestycji.

REKLAMA

Przyznać się do błędów
Odmienne zdanie ma radny, nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Blezień. Według niego nowej nawierzchni nie powinno się robić.

- Szkoda, że kilka lat temu burmistrz nie poparł wniosku nauczycieli, którzy na szkolnym spotkaniu mówili, jak boiska te powinny wyglądać - podkreślał wuefista. - Wtedy nie zgodzono się na przesunięcie terminu oddania ich do użytku. Nie zgodzono się na ich powiększenie i zmianę nawierzchni. Gdyby wówczas zmieniono wymiary, dzisiaj zaaprobowałbym zmianę nawierzchni. Ale teraz nie zamierzam poprawiać błędów innych osób.

Według Blezienia, ktoś w końcu powinien się przyznać, że dawno temu popełniono błędy. A teraz należy zbudować coś, co od początku do końca będzie zrobione dobrze.

Podczas głosowania, większość radnych poparła argumenty radnego Blezienia i nie przeznaczyła pieniędzy, na nowe nawierzchnie boisk na Górnym Tarasie.

[źródło: gs24.pl]

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.