BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Co można tam spotkać?
Stopniał śnieg, słoneczko, chociaż jeszcze nieśmiało, ale zaczyna przygrzewać. Nic tylko wybrać się na spacer. Najlepiej do lasu lub nad jezioro. O tym, co można tam spotkać, pisze do nas nasza czytelniczka.

Chciałabym prosić o zainteresowanie się sprawą wywozu gruzu budowlanego i śmieci na drogę prowadzącą do punktu widokowego w Okuniach, nad jeziorem... Firma budowlana remontująca budynek mieszkalny należący do Nadleśnictwa Barlinek, wyrzuciła wszystkie śmieci powstałe w czasie remontu nad drogę, niemal pod tablicą informacyjną (ustawioną przez Nadleśnictwo) z napisem, dbaj o czystość, nie zaśmiecaj tego miejsca, a jeżeli możesz zabierz swoje śmieci ze sobą.  Droga jest teraz w takim stanie, że rodzina z dzieckiem w wózku jej nie pokona, bez przenoszenia pojazdu, a to nie zachęca do spacerów. Teraz, kiedy śnieg stopniał, cały ten śmietnik ujrzał światło dzienne.

Szanowni Państwo, Barlinek bardzo chce się wypromować jako gmina turystyczna, zapewniam, że takie widoki jak ten w Okuniach temu nie sprzyjają. O drodze dojazdowej do Okuń nie wspomnę tylko tyle, że jeśli Państwo zainteresujecie się wyżej opisanym tematem, to warto wybrać się do wsi samochodem terenowym. Bo z osobowym, może być nie lada kłopot”.

REKLAMA

Wsiadam w takim razie w swoją osobówkę i jadę. Warto sprawdzić, czy to, o czym pisze internautka, jest prawdą. Dojazd do wioski, jest rzeczywiście fatalny. O stanie drogi ostrzega tablica. Bruk, później dziura na dziurze i okropne błoto. Tuż przed wjazdem do wioski, znak ograniczający prędkość do 30 kilometrów na godzinę. Chyba ktoś chciał sobie zażartować, tam go stawiając. Na pewno szybciej i tak się tam nie pojedzie.

Dojeżdżam do tablicy, o której pisze kobieta. Dalej już pieszo. Po kilku metrach rzeczywiście na drodze pojawiają się gruzy. Stare cegły. Jest też beton, który pewnie został budowlańcom w betoniarce, i coś trzeba było z nim zrobić. W ten sposób droga prowadząca do punktu widokowego, usłana jest na odcinku kilkunastu metrów. Na pewno, nie da się po tym przejechać wózkiem z dzieckiem. Idzie się też nie najlepiej. Sprawą zainteresowaliśmy barlineckie Nadleśnictwo. Mamy zapewnienie, że sprawa zostanie zbadana. O jej wynikach, poinformujemy.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/okunie/] title:=[Foto: Jacek Słomka] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.