BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Kolejny arsenał z bronią
Choszczeńscy policjanci przy wsparciu antyterrorystów ze Szczecina zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Pełczyce nielegalnie posiadających broń i amunicję. Policjanci zabezpieczyli między innymi 3 pociski moździerzowe, karabin maszynowy, pistolety, proch strzelniczy i prawie 500 sztuk różnego rodzaju amunicji oraz odczynniki chemiczne.

W mieszkaniu oraz na terenie posesji należącej do 20-letniego Grzegorza S. policjanci znaleźli amunicję kaliber 9 i 7,62 mm, pistolet gazowy, 5 zapalników, 3 pociski moździerzowe, ciężki karabin maszynowy pochodzący z czasów II wojny światowej, różnego rodzaju części broni oraz 14 opróżnionych już z materiału wybuchowego granatów.

W sąsiedniej miejscowości, w garażu należącym do 47-letniego Henryka B. policjanci zabezpieczyli dwa pistolety, karabin, lufy do karabinów z zamkami i przyrządami celowniczymi, inne części broni, amunicję, 9 pojemników z prochem strzelniczym oraz słoiki i pojemniki z odczynnikami chemicznymi wykorzystywanymi przy produkcji materiałów wybuchowych.

REKLAMA

Z uwagi na szczególne zagrożenie, w trakcie zabezpieczania znalezionych materiałów ich oględzin dokonywał na miejscu ekspert z zakresy fizyko-chemii z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz policyjni pirotechnicy. Pociski moździerzowe zabezpieczyli żołnierze patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Stargardzie Szczecińskim.

Policjanci ustalają, do czego obu mężczyznom były potrzebne tak duże ilości broni i amunicji i na czyje potrzeby odzyskiwali materiał wybuchowy.

Zabezpieczona broń zostanie sprawdzono przez policyjnych balistyków, pod kątem użycia ich do popełnienia przestępstw. Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty z art. 263 § 2 kk dotyczące nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

[źródło: szczecin.kwp.gov.pl]

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/bron/] title:=[Foto: szczecin.kwp.gov.pl] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.