BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Ulica Fabryczna
ULICA FABRYCZNA - relikt, już nie komuny, ale poniemieckiego dziedzictwa. Z nawierzchnią gruntową, pełną dziur, błota, bez kanalizacji deszczowej i miejscowo sanitarnej, bez wodociągu.

Gmina sprzedała działki z przeznaczeniem na działalność gospodarczą, kasując nabywców na grube kwoty, Burmistrz udzielił błogosławieństwa na dalszą drogę życia jako przyszłym biznesmenom, wysłał i corocznie wysyła nowe życzenia (czytaj: wymiar podatku w najwyższej skali), obiecał uzbrojenie ulicy i ... delikatnie wypiął się, zresztą wspólnie z Radą Miejską.

Aha, jeszcze na spotkaniach z miejscowymi biznesmenami (od dwóch lat wspólnie z Przewodniczącym Rady) przypomina, że Gmina jest za rozwojem miejscowych przedsiębiorców, że służy im nieustająco w rozwoju, tworzeniu nowych miejsc pracy i utrzymaniu dotychczasowych stanowisk, że prestiż Gminy ... itp. itd. Swoje twierdzenia poparli nawet czynem, nie społecznym, ale prawdziwym: uzbrojenie ulicy Fabrycznej wprowadzono nawet do Lokalnego Planu Rozwoju w latach 2009/2010.

REKLAMA

Burmistrz poszedł dalej za ciosem, sypnął groszem i to wcale, wcale. Kilkadziesiąt tysięcy wydał na opracowanie projektu technicznego, uzyskano nawet pozwolenie na budowę. Kierownik Referatu jeszcze późną jesienią bił się w piersi, że Burmistrz traktuje ulicę Fabryczną jako jeden z pięciu priorytetów inwestycyjnych Gminy w 2009 r.

I co?

Ano nic.

Ktoś pewnie w grudniu (może mieszkańcy, może biznesmen) podpadł Burmistrzowi lub radnym, bo w projekcie budżetu jeden z pięciu priorytetów zniknął. Z zatwierdzonego przez Radę Miejską budżetu tym bardziej.

A potencjalni kontrahenci naszych biznesmenów?
Przyjeżdżają na ulicę Fabryczną, popatrzą, porozmawiają, pojadą do myjni umyć furę po wizycie i .. więcej nie wracają. Bo dziury w drodze, tony błota, brak wody, nie budzą zaufania i nie zachęcają do poważnego traktowania. Pewne standardy w Europie, w Polsce w XXI wieku, jednak obowiązują, a w innych miastach chętnie nawiążą współpracę, bez błota, z wodą, z odprowadzaną deszczówką...

A mieszkańcy? 
Do błota się przyzwyczaili, do dziur w drodze też. A że jest ich niewielu, to i niewiele głosów w wyborach. Zresztą, obiecanki cacanki władzy już zostały przećwiczone w poprzednich wyborach, to i tym razem obleci, a kilkadziesiąt tysięcy diet za cztery lata w kieszeni zostanie.

Czytelnik
[dane do wiadomości Redakcji]

Od Redakcji:
Przyłączamy się do apelu Czytelników z ulicy Fabrycznej o jak najszybsze wykonanie kanalizacji sanitarnej, deszczowej, doprowadzenie mediów itp. Smutne refleksje naszego czytelnika nie są bezpodstawne. Dla zobrazowania obecnego stanu tej ulicy pokazujemy kilka zdjęć.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/fabryczna/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.