Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Powstanie wodny szlak
Promenada, remont ul. Jeziornej i zagospodarowanie parku w tzw. Delcie Młynówki to inwestycje, które mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Wszystko po to, żeby stać się miastem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla turystów.Natomiast już gotowy jest szlak po Jeziorze Barlineckim.

W sezonie będzie można wypożyczyć łódki, rowery wodne czy kajaki.  

Wodna ścieżka przyrodnicza, bo tak nazywa się ten szlak biegnie dookoła jeziora. - Już wcześniej można było wypożyczać łódki i pływać po akwenie, jednak teraz postanowiliśmy to usystematyzować. Powstała mapka, specjalne foldery, a na brzegu jeziora postawiono tablice informacyjne dla turystów - informuje Katarzyna Wawrzyniak z biura promocji Urzędu Miasta. Będzie tez można dopłynąć do wysp na jeziorze.

Powstanie promenada
Szlak wodny to jednak nie jedyna zmiana, która ma uatrakcyjnić wypoczynek nad wodą. Miasto złożyło do Unii Europejskiej wniosek o dofinansowanie budowy promenady nad jeziorem w centrum miasta. - Chcemy rozbudować już istniejącą aleje spacerową nad jeziorem, wyremontować pozostałą część ul. Jeziornej i zagospodarować park w Delcie Młynówki - tłumaczy Janusz Zubyk, kierownik Referatu Inwestycji. Planowane jest też stworzenie nowej, pierwszej w Polsce miejskiej trasy nordic walking. - Wszystko wtedy, jeśli dostaniemy dofinansowanie - zaznacza Zubyk.

REKLAMA

Czy nie za dużo?
W roku na te inwestycje miasto planuje wydać 980 tys. zł. Całość ma kosztować grubo ponad 3,2 mln. Mieszkańcy cieszą się, że Barlinek będzie piękniejszy, ale od razu zastrzegają, że przydałyby się też inne rzeczy. - Potrzeba parkingów w centrum, bo robi się już ciasno. Niektóre drogi i chodniki są w fatalnym stanie. Zdarzają się miejsca, gdzie w ogóle nie ma dróg - mówią ludzie. - Dobrze, że stawiamy na turystów, ale trzeba też myśleć o rozwoju miasta w innych dziedzinach - zauważa Kazimiera Buczek. Swoje zdanie mają też mieszkańcy wsi w gminie. - Barlinek to nie cały świat, my też czekamy na jakieś inwestycje - mówi starsza mieszkanka wsi Łubianka. Z kolei 21-letniemu Tomaszowi Kudejowi podobają się plany rozbudowy promenady. - Mamy markę miasta turystycznego i tego musimy się trzymać. Turyści to pieniądze, które z pewnością w przyszłości zaprocentują - mówi młody mężczyzna.

[Źródło: gazetalubuska.pl]

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.