sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dopłaty za wywóz śmieci
Kilka dni temu, mieszkający w budynkach administrowanych przez Barlineckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, dostali zawiadomienia o konieczności dopłaty za wywóz śmieci. Wiele osób jest tym ogromnie zbulwersowana.

Pan Marian (nazwisko do wiadomości redakcji), mieszka w bloku administrowanym przez BTBS. Jego miesięczne opłaty za mieszkanie to prawie 450 złotych. W kwocie tej znajduje się m.in. opłata za wodę i ścieki, oraz zaliczka na wywóz nieczystości. - Opłaty te, wcale nie są małe – pisze do redakcji barlinianin. – Co roku, trzeba się liczyć z podwyżkami cen za wodę czy też ścieki. Drożeją także opłaty za wywóz śmieci. Tak było i w tym. Zdrożało i jedno i drugie. Dlatego ogromnie jestem zbulwersowany kwitkiem, jaki dostałem z BTBS.

Kwitkiem, bo trudno to nazwać inaczej. Informuje on, że muszę dopłacić jednorazowo prawie 70 złotych, za wywóz śmieci. Bez jakiegokolwiek wyjaśnienia. Muszę i koniec. A ja, i  sąsiedzi zapewne też, chcieliby wiedzieć, skąd nagle taka dopłata? Przecież podwyżka za wywóz nieczystości już w tym roku była. – Chciałbym wiedzieć, dlaczego w ten sposób zaskakuje się mieszkańców miasta?

REKLAMA

Okazuje się, że takie postępowanie BTBS, wymusiła uchwała Rady Miejskiej. To w niej zapisano, że barlinianie będą płacić za wywiezienie rzeczywistej ilości odpadów, ze swojej posesji. - Uchwała weszła w życie pierwszego kwietnia, ubiegłego roku – informuje prezes BTBS Elżbieta Walczyńska. – Powyższy sposób rozliczenia za wywóz śmieci, został przedstawiony właścicielom wspólnot mieszkaniowych. Odbyło się to w pierwszym kwartale 2008 roku. Na tych właśnie zebraniach, przyjęto taki, a nie inny regulamin wywozu nieczystości. Rozesłaliśmy aneksy do umów, w których informowaliśmy lokatorów, o nowym sposobie rozliczania za odbiór odpadów. – Dlatego nie powinno być to dla nich zaskoczeniem.

Według pani prezes, były budynki mieszkalne, w których lokatorzy dopłacać nie musieli. Jednak tam pojemniki na śmieci, zamykane są w specjalnych boksach. Eliminuje to podrzucanie śmieci z innych terenów miasta. Część lokatorów, odpady segreguje. Plastykowe butelki, makulatura i szkło, trafiają do specjalnych pojemników. – Namawiamy do segregacji i przyglądania się, kto wrzuca śmieci do pojemników - dodaje prezes Walczyńska.- Na pewno, pozwoli to na obniżenie opłat za ich wywóz.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież