BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Promujemy Barlinek!
W niedzielę, 15 marca zakończyły się trwające od środy - jedne z największych na świecie - Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2009. Tegoroczną imprezę odwiedziło 110.857 specjalistów, 68.114 klientów indywidualnych, natomiast kongres towarzyszący Targom gościł około 12.000 uczestników.

W dniach 11-15 marca br. na 150 tys m2 powierzchni wystawienniczej w Berlinie spotkali się przedstawiciele firm turystycznych, samorządów i biznesmeni związani z branżą turystyczną, w sumie ponad 11 tysięcy wystawców z niemal 200 krajów świata. Pierwszy raz w dziejach naszego miasta Barlinek prezentował turystyczną ofertę na własnym stoisku przez wszystkie 5 dni.

Polska zapraszała do siebie w pawilonie 15. 1500 m2 powierzchni hali  przeznaczonych zostało na wyłączne potrzeby 135 polskich wystawców. Pawilon był wystylizowany w kolorach polskich maków. Przewodnia wizualizacja była identyczna dla wszystkich regionów. Na wejściu do pawilonu gości witał wielki ekran z filmem o Polsce i muzyką Chopina. W drugim końcu pawilonu przygotowano scenę, na której wiele występów artystycznych zatrzymywało zwiedzających. Na stoisku Województwa Zachodniopomorskiego swoje indywidualne prezentacje miały: Koszalin, Rewal, Międzyzdroje, Świnoujście, Stargard Szczeciński, Szczecin, Oferta Golfa i nasz Barlinek.

Koszt stoiska na ITB Berlin 2009 to ok. 20 000 zł. Barlinek za ubiegłoroczne sukcesy – Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Polski 2008 – otrzymał wsparcie celowe od Zachodniopomorskiej Regionalnej  Organizacji Turystycznej oraz od Marszałka  Woj. Zachodniopomorskiego na ¾ tej kwoty. W ramach dotacji ZROT Barlinek znalazł się również w 4 niemieckojęzycznych katalogach o Polsce: Destination Poland, Turystyczna - Recommend Poland, Urlaub In Polen, Der Polnischen Touristik. Magazyny były rozdawane przez hostessy na całych targach.

REKLAMA

Podczas trzeciego dnia targów na stoisko Województwa Zachodniopomorskiego przybyła oficjalna delegacja Brandenburgii. Nasze województwo przedstawiło trzy atrakcje: Szczecin, Świnoujście i ...Barlinek!! Pani Kasia Mielcarek wręczyła Ministrowi Brandenburgi kijki NW i mapy tras NW w Barlinku. Jak się okazał pan minister dobrze znał zasady nordic walking i dał wszystkim obecnym krótki wykład o walorach tej rekreacji. Jednocześnie pogratulował dobrego pomysłu marketingowego.
Ostatnie dwa dni to dni otwarte gdzie tysiące gości indywidualnych i wycieczek odwiedza targi.

W taki dzień stoisko Barlinka zaszczyciła obecnością, Królowa Puszczy Barlineckiej, która cieszyła się ogromną popularnością i rozdała setki kartek z autografem. Na stoisku Barlinka bywało wielu Niemców zainteresowanych wakacjami w Polsce - wielu szukało wspomnień o korzeniach swojej rodziny, a część szukała dobrej oferty turystycznej. Barlinek odwiedzali też goście angielskojęzyczni i Polacy - najczęściej z wycieczek autokarowych. Gościem na stoisku był barlinecki hotelarz Bartosz Bogusław, który jak mówił „śledzi obowiązujące trendy na rynku turystycznym”.

Stoisko naszego miasta obsługiwała Katarzyna Mielcarek z Centrum Informacji Turystycznej oraz Patrycja Ziemczonek uczennica ostatniej klasy Technikum Hotelarskiego w Barlinku.

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/targi_barlinek/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.