BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Pszczelarz
Koło Pszczelarzy w Barlinku w 2009 roku obchodzi rocznicę 55 lecia powstania. Jubileusz ten ma na celu podsumowanie dotychczasowej pracy pszczelarzy na terenie Miasta i Gminy na rzecz ochrony środowiska naturalnego, przybliżyć społeczeństwu trud pracy pszczelarzy jak również promowanie produktów pszczelich, którymi są: miód, pyłek kwiatowy, wosk, propolis.

Pragnieniem naszym jest, aby obchody jubileuszu rozpowszechniły potrzebę propagowania pszczelarstwa wśród mieszkańców a szczególnie wśród młodzieży, której brakuje w szeregach Braci Pszczelarskiej. Dlatego też powołaliśmy Komitet Obchodów który wraz z Zarządem Koła postanowił ufundować sztandar, aby trud wytrwałej pracy pszczelarzy został nagrodzony. Chcielibyśmy, aby jubileusz był świętem nie tylko pszczelarzy, ale także z udziałem społeczeństwa, świętem całego miasta oraz gminy.

W związku z powyższym Komitet Organizacyjny zwraca się z prośbą do mieszkańców naszego miasta oraz zakładów pracy o pomoc finansową w zakupie sztandaru. Niech przysłowiowy "gwóźdź do drzewca sztandaru" będzie także Państwa udziałem.
Uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru przewidziana jest na październik 2009 rok.
Nr konta na które prosimy dokonać wpłaty: GBS Barlinek ul. Strzelecka, "Koło Pszczelarzy"
19 8355 0009 0000 1515 2000 0001 z dopiskiem "Na sztandar". 
Za okazane zrozumienie i wsparcie serdecznie dziękujemy.

REKLAMA

Koło w Barlinku rozpoczęło swą działalność w 1953 roku i obecnie znajduje się w strukturach Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gorzowie Wlkp. W marcu 2008 roku wybrany został nowy Zarząd Koła w którego skład weszli:
1. Jan Kołosowski - prezes
2. Sławomir Wołków - z-ca prezesa
3. Bogdan Baran - sekretarz
4. Jan Zatowka - skarbnik  
5. Stefan Piwowarczyk- członek Zarządu.

Na koniec 2008 roku Koło liczyło 37 członków gospodarujących na 1513 rodzinach pszczelich. Działalność Koła oparta jest na statucie WZP w Gorzowie Wlkp. i na regulaminie Koła.
Zadaniem Koła jest;
- podnoszenie kwalifikacji pszczelarskich,
- rozwijanie hodowli ,
- kontrola zdrowotności pszczół,
- organizowanie planowych wędrówek na pożytki,
- organizowanie wystaw pszczelarskich i sprzedaż produktów pszczelich,
- zaopatrywanie pszczelarzy w sprzęt i akcesoria pszczelarskie.

Do Koła mogą  przystąpić osoby fizyczne i prawne prowadzące hodowlę pszczół. Członkostwo jest dobrowolne. Obecnie miejscem spotkań pszczelarzy, dzięki przychylności władz miasta i Pani dyr. BOK
jest była kawiarnia Panorama na ul. Podwale. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 9.00.
 
Adres kontaktowy: Jan Kłosowski, Barlinek, ul.Sienkiwicza 10, tel. 0957463268, 665896685, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.